Teď prezident ve válce, dříve komik hrající penisem na piano: Zelenskyj měl v minulosti všelijaká vystoupení

O ukrajinském prezidentovi se všeobecně ví, že byl dříve hercem. Mnohem méně se však připomínají jeho komická vystoupení v televizních show.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dnes všichni znají ukrajinského prezidenta hlavně v jeho vážné roli, kdy vystupuje jako vůdce země zasažené válkou. Videa dostupná na internetu nicméně dokazují, že dříve byl Volodymyr Zelenskyj mezi veřejností známý v naprosto odlišné pozici. A to jen pár let zpátky. Například záznam z roku 2016 na youtubovém kanálu Miguel Ramos ukazuje, že ukrajinský prezident v době své herecké kariéry často vystupoval jako komik. Ve zmíněném videu se objevuje v televizní show společně s dalším kolegou před pianem.

Zábavná scénka startuje stáhnutím kalhot

Následně Zelenskyj s druhým mužem napodobuje hru na piano penisem. Ze záběrů je zřejmé, že u přítomného ukrajinského publika měla scénka velký úspěch a někteří nemohli svůj smích zastavit. Diváci proto dostali další dávku zábavy, když se k Zelenskému a jeho kolegovi připojili ještě dva muži, kteří si také stáhli kalhoty a rovněž hru na piano pohlavním orgánem napodobili. Vtipnost situace se snažili podpořit i tím, že si své penisy obdivně prohlíželi.

Těžko by bylo možné dohledat jinou hlavu státu, které se věnuje tolik pozornosti a která veřejně vystupovala takovým způsobem. Otázkou však je, jak video staré zhruba 7 let působí v kontextu dnešní doby. Uvědomění si aktuální vážnosti situace už totiž tolik smíchu nevyvolává. Navíc nejde o jediné záběry, které Zelenského zachycují v nelichotivé pozici. Nynější ukrajinský prezident měl v minulosti všelijaká vystoupení.

K vidění je například parodické video, ve kterém tančí velmi spoře oblečený na vysokých podpatcích, upozorňuje web TN. Konkrétně má na sobě, stejně jako ostatní muži ve videu, jen latexové kalhoty. Zelenskyj při tanci vyplazuje svůdně jazyk, s ostatními muži se plácá po zadku a ukazuje další obskurní gesta.

Klip z roku 2014 je velmi kontroverzní

Přestože komediální vystoupení na mnoho lidí mohou působit velmi negativně, Ukrajinci se kvůli tomu za svou hlavu státu nestydí. „Když mě v Polsku požádají, abych ukázala našeho prezidenta, ukážu přesně tohle video,“ cituje web TN paní Tatianu. Další žena se chlubí tím, že žádný jiný prezident v takové situaci nebyl natočen. Pravdou tak je, že ukrajinští obyvatelé dobře věděli, koho si v roce 2019 volili za prezidenta.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zelenskyj ještě před nástupem do funkce společně s manželkou figuroval v celkem 24 společnostech, z toho v 5 zahraničních

Množí se však v prezidentských volbách snažili jeho minulost komika použít proti němu. „Dovedete si představit komika jako nejvyššího velitele ukrajinské armády?“ cituje slova tehdejšího ukrajinského prezidenta Petra Porošenka web Hospodářské noviny. Nyní si to dokáže představit celý svět. Zelenskyj navíc umí bravurně zastávat několik rolí. V minulosti byl nejen komikem a hercem, ale také podnikatelem. Web iRozhlas píše, že v roce 2003 založil úspěšnou skupinu Kvartal 95, ze které vybudoval konglomerát 17 různých firem.

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články