Karlovarský festival 2021: letos bude na konci srpna

Letošní, 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční ve dnech 20.–28. srpna 2021. Loni se kvůli koronaviru nekonal vůbec.
i Zdroj fotografie: depositphotos
                   

Vzhledem k situaci související s vývojem pandemie covidu-19 v České republice se organizátoři MFF Karlovy Vary rozhodli posunout termín karlovarského festivalu. Jsou prý přesvědčeni, že posun o sedm týdnů jim nabídne lepší možnost uspořádat tuto kulturní akci tak, aby svým rozsahem byla co nejbližší podobě, na jakou jsou diváci a návštěvníci zvyklí.
Záleží na epidemické situaci

Po loňském úplném zrušení festivalu se měl ten letošní konat původně na začátku července. O posunu na srpen se pořadatelé podle prezidenta akce Jiřího Bartošky rozhodli po pečlivém zvážení současné situace a také po konzultaci s odborníky. „Doufáme, že v průběhu následujících měsíců dojde k významnému rozšíření vakcinace a díky tomu zvládnutí pandemické situace, tak aby bylo možné uspořádat karlovarský festival v maximálně bezpečné formě pro jeho hosty a návštěvníky“, dodává.

iZdroj fotografie: depositphotos

Spa Karlovy Vary , Tepla river

Pořadatelé doufají, že posun pětapadesátého ročníku neznamená dlouhodobou změnu termínu konání karlovarského festivalu a věří, že šestapadesátý festivalový ročník proběhne už v tradičním čase, tedy od 1. do 9. července 2022.
Karlovy Vary s festivalem počítají

Primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová přivítala, že pořadatelé stále s letošním ročníkem počítají. „Důležité je, že festival vůbec proběhne. Jestli ho posouvají z důvodu toho, že by v kinech mohlo být více osob, tak je to jen dobře. Nám to samozřejmě zasáhne do Karlovarského kulturního léta, ale zkusíme se s tím poprat tak, že kulturní léto posuneme o něco dopředu,“ řekla Ferklová.

iZdroj fotografie: depositphotos

Pandemie koronaviru poznamenala už plánování i konání loňského ročníku festivalu, který měl nést číslo 55. Pořadatelé připravili přehlídku Tady Vary, při níž se v červenci v 96 kinosálech po celém Česku promítlo 16 filmů, zhlédlo je téměř 37 000 diváků. Organizátoři chtěli ještě na podzim uspořádat mimořádný festival 541⁄2 MFF Karlovy Vary, nakonec se ale kvůli další vlně pandemie neuskutečnil.

90 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 157 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Finta hotelových uklízeček jak umýt okna za pět minut. Budou dokonale průzračná bez nežádoucích skvrn a šmouh
JakZdravě.cz
Přirozené způsoby jak si vyčistit plíce. Otevřou dýchací cesty, zlepší kapacitu plic a sníží zánět
VědaŽivě
Lávové tunely na Havaji mohou být inspirace pro kolonii na Marsu
ArmádníZpravodaj
Nejlepší strategické bombardéry na světě