Nový film s Asterixem a Obelixem vznikne za čínské peníze - Události247.cz

Nový film s Asterixem a Obelixem vznikne za čínské peníze

Asterix a Obelix se v novém původním filmu představí čínským divákům a podívají se do této krásné země. Právě většina z bohatého rozpočtu, který činí 72 milionů dolarů, je od čínských investorů. Hlavní hrdiny navíc budou hrát jiní herci než v předchozích dílech.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Francouzská filmová společnost má velký úspěch

V posledních letech se společnosti Trésor Films velmi daří. V minulých letech měla na svědomí několik snímků, které měly velký úspěch. Mezi takové patří Utop se, nebo plav či Milosrdné lži. Letos chystá společnost nejambicióznější projekt a tím je film Asterix a Obelix: Hedvábná stezka. 
iZdroj fotografie: Pixabay.com

Známé postavičky míří na filmové plátno

Film měl být hotový už minulý rok, ale plány překazila koronavirová pandemie, která ovládla nejen filmový svět. Původní snímek se bude točit okolo dcery čínského císaře, který uprchne z paláce před zlým princem. Ochranu najde právě u dvou velmi známých Galů. 

Děj filmu je zasazený do roku 50 před naším letopočtem. Na francouzské poměry se jedná o vysoký rozpočet, který film bude mít. Jedná se o 72 milionů dolarů. Podstatnou část filmu zaplatí čínští investoři. Tvůrci podle některých informací absolvovali do Číny několik cest, aby domluvili natáčení přímo na místě. 

Představí se noví herci

V hlavních rolí se objeví noví herci. Roli Asterixe dostal francouzský herec Guillaume Canet, který zároveň film také režíruje. Diváci ho mohou znát také jako herce z filmů Šťastné a veselé nebo Nikomu to neříkej. Roli Obelixe si poprvé nezahraje Gérard Depardieu, ale herec Gilles Lelouche, kterého diváci mohou znát z filmů Milosrdné lži nebo Frajer. Tuto ústřední dvojici doplní herci jako Marion Cotillardová nebo Vincent Cassel.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Film má financovat Čína

Půjde již o páté pokračování dobrodružství galské dvojice. Mezi nejúspěšnější se řadí Asterix a Obelix: Mise Kleopatra z roku 2002. Jeho rozpočet byl asi 47 milionů a z kin si odnesl více než 110 milionů dolarů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 319 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím