První číslo Batmana se prodalo za 47,5 milionů korun - Události247.cz

První číslo Batmana se prodalo za 47,5 milionů korun

První číslo samostatného komiksu temného rytíře Batmana z roku 1940 v aukci vyneslo 2,2 milionů dolarů. Batman se sice dostal na nejvyšší částku, ale na Supermana pořád ztrácí.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Poprvé se Batman objevil v roce 1939

Batman se představil v komiksu Decetive Comics číslo 37, ale v roce 1940 již měl vlastní sérii. Akční číslo s Batmanem a Robinem stále ve své době pouhých deset amerických centů, což s dnešní inflací činí 1,8 dolaru. Jde tedy s jistotou říct, že šlo o velmi dobrou invenstici. 
Komiksové sešity ze Zlaté éry komiksu byly většinou vytisknuty ve velkých nákladech, ale na velmi nekvalitním papíru, protože ten lepší byl samozřejmě dražší. Z toho důvodu existuje jen velmi málo komiksových sešitů, které jsou v dobrém stavu. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Komiks se prodal za vysokou částku

První číslo Batmana, které se prodalo, patřilo sběrateli Billymu T. Gatesovi, který ho koupil v roce 1979 za tři tisíce dolarů. Komiks se nyní prodal za tuto neuvěřitelnou částku i díky tomu, že je jeho kvalita odhadována na 9,4 bodů z celkových deseti. V zásadě to znamená téměř neporušený kousek. 

Částka 2,2 milionu dolarů je největší částka za Batmana

Největší hodnotu měl komiks, který byl uveden jako první. Objevil se v něm ikonický Superman. První číslo magazínu Action Comis se v roce 2014 prodalo za 3,2 milionu dolarů, což je asi 69 milionů korun. 

Mezi první lidi, kteří zaplatili takhle vysokou částku za komiks, patřil i Nicolas Cage. Ten si v roce 2011 zakoupil první číslo Action Comisc se Supermanen za dva miliony dolarů. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com

Jedná se o rekordní sumu za Batmana

Od doby, co se Batman v komiksu objevil, vyskytuje se také v dalších komiksech DC Comics. Mezi herce, kteří hráli Batmana v hraném filmu, se řadí Ben Affleck, Robert Pattison nebo Christian Bale. V dnešní době najdete nejen na internetu spoustu komiksů právě s tím hrdinou. A někteří neváhají zaplatit astronomickou částku za to, aby měli časopis doma ve vitríně.

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (83%) 298 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím