Babiš se vyfotil na koncertě Ewy Farne | Události247.cz

Babiš naštval zpěvačku Ewu Farnou, když se vyfotil na jejím koncertě. Poslala mu vzkaz, který jeho marketingový tým nepotěší

Premiér Andrej Babiš se stal terčem kritiky poté, co se v pátek večer v Ústeckém kraji vydal na koncert zpěvačky Ewy Farné.

i Zdroj fotografie: Uživatel Kazma Kazmitch / Creative Commons / CC BY
                   

Jak je jeho zvykem, i z této akce si pořídil selfie, kterou sdílel na sociálních sítích. Přidal i komentář, že se mu večer moc líbil a že si ho skvěle užil. To ale naštvalo Farnou, která hned zareagovala s tím, že si nepřeje, aby někdo na její koncerty tahal politiku. Ona prý chce lidi na svých akcích spojovat a premiérovo chování se jí dotklo.
Cítím se zneužita, vzkázala zpěvačka premiérovi

Farna také ihned napsala pod příspěvek, na kterém je Babiš s jednou z divaček, reakci: „Snažím se lidi skrze hudbu spíš pojit a politiku na koncerty netahat. A je mi hodně nepříjemné, že jste ji tam přivedl. Cítím se zneužita,“ rozčílila se zpěvačka. Její komentář okamžitě rozpoutal další tisíce reakcí. Zpěvačka ovšem není sama, komu jsou Babišovy příspěvky na sociálních sítích trnem v oku.

Premiéra na konci července ostře zkritizovala také známá lékařka Martina Žižlavská. Naštvalo ji, že tehdy na svých sociálních sítích nasdílel její příběh o boji s covidem: „Pane premiére Babiši, pamatuji si, jak jste spolu s celou vládou dělali snad všechno pro to, aby se virus mohl šířit, jak se mu zlíbí. Pamatuji si žvásty vaší vlády z té doby, kdy se ještě dalo něco dělat. Ale ne, stejně jako řada českých občanů ani vy neposloucháte odborníky,“ nadávala premiérovi.

Babiš podepisoval svou knihu a čepoval zmrzlinu

Nebyl to jediný incident, kterému premiér poslední době čelil. V sobotu během autogramiády knihy Sdílejte, než to zakážou!, po něm jeden z jeho odpůrců hodil vejce, kterých měl plnou igelitovou tašku. Akce se konala v Průhonicích, kde Babiš bydlí. Útočníka, který se pokusil o útěk, na místě dopadla policie. Ostatní demonstranti ale začali policisty blokovat a bránili jejich odjezdu.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Nebylo to poprvé, kdy po premiérovi někdo házel vajíčka. Naposledy to bylo na předvolební akci hnutí ANO v roce 2018 na pražském Pankráci. Útočník ale tehdy nebyl úspěšný. Naopak klidný způsob protestu proti tomu, jak Babiš postupoval v boji proti covidu, zvolil spolek Milion chvilek pro demokracii. Premiérovi vyčítá příliš laxní a chaotický přístup, kvůli kterému zemřelo moc lidí. Jejich vzpomínku mají symbolizovat křížky, které dobrovolníci nakreslili na náměstí, kde Babiš během autogramiády točil také zmrzlinu.

Zdroj: Facebook / Andrej Babiš, iRozhlas

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 566 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím