Covid-19 je podle kardinála Duky čínská biologická zbraň

Kardinál Dominik Duka, nejvyšší představený katolíků v České republice, při poslední mši označil koronavirus za čínskou zbraň.
i zdroj fotografie: Globe Media/Reuters
                   

K pandemii nemoci COVID-19 se už vyjádřili všichni politici, herci, zpěváci a jiné známé osobnosti. Nyní se k nim přidal i český katolický kardinál, který označil koronavirus za čínskou biologickou zbraň. Vyplývá to z jeho projevu na poslední mši, kterou zveřejnil na platformě YouTube minulý týden.
Čína sem poslala zbraň

Kardinál Duka podobně jako spousta kněžích a farářů využívá k šíření Božího slova internet a další sdělovací prostředky. V současné době často využívá platformu YouTube, na kterou je možné nehrávat videa a volně je sdílet široké veřejnosti. Nicméně jeho vyjádření ke koronaviru zarazilo nejednoho lékaře, epidemiologa nebo vojenské experty.

iZdroj fotografie: unsplash.com

Kardinál označil virus za zbraň z Číny. Podle vědců je to nepravděpodobné.

Duka totiž řekl, že čínský virus unikl z laboratoře jako připravovaná biologická zbraň. Zahrnul do toho i vojáky, kteří podle něj o všem dávno věděli, ale nesměli nebo nechtěli nic říct, aby sami nebyli trestáni. Neviditelný virus si s námi prý hravě poradí proto, že člověk zapomněl na stvořitele, ale neuvědomil si, že sám se Bohem nestal.

Je to vytržené z kontextu, říká arcibiskupství

Kardinála se zastalo pražské arcibiskupství, podle kterého jsou dotyčné medializované výroky Dominika Duky vytržené z kontextu. Nicméně odborníci a vědci se shodují na tom, že ať své výroky myslel jakkoliv, existuje pouze pramalá šance, že by byl virus vyvinut jako zbraň. Řada vojenských expertů, které označil jako ty co věděli se výroků straní.

izdroj fotografie: Globe Media/Reuters

Kardinál v projevech také uklidňuje křesťanskou veřejnost.

Starší lidé se nemají bát smrti

Mezi všemi těmito tvrzeními Duka také podpořil veřejnost a uklidnil staré a ohrožené a apeloval na to, aby se příliš nebáli jen této jedné nemoci. Podle něj dnes lidé sledují pouze počet úmrtí a nemocných a bojí se, aby nepřišli brzy na řadu. Duka říká, že staří se dříve báli více věcí, jako například zápalu plic a zlomeného krčku, ale nikdy nebyli tolik ve stresu.

106 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (83%) 118 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Tajemství instalatérů, která prodlouží životnost pračky nejméně o pět let a zabezpečí spolehlivou funkčnost
JakZdravě.cz
Česnek konzumovaný nalačno působí jako přírodní antibiotikum a chrání před infarktem aneb skryté prokázané benefity
VědaŽivě
Transformace buněk může být lékem na závažnou civilizační chorobu
ArmádníZpravodaj
Ikonický Colt 1911 slouží americkým vojákům již 110 let. Jedná se o bezkonkurenční zbraň