Další známá osobnost míří na post guvernéra. Po Arnoldovi Schwarzeneggerovi uvažuje o kandidatuře i oscarový herec

Dobyl pro herce vysokou metu a dostal prestižní filmovou cenu. Teď se známá hvězda rozhodla zkusit novou práci a starat se o obyvatele svého domovského Texasu.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Matthew McConaughey oznámil, že přemýšlí o kandidatuře na guvernéra amerického státu, který má 29 milionů obyvatel. O post by se zřejmě ucházel jako nezávislý bez podpory tradičních dominantních stran, tedy demokratů a republikánů. I když se herec zatím definitivně nerozhodl, podle aktuálního průzkumu by Grega Abbota, současného republikánského guvernéra, s přehledem porazil.
Oscarový herec má široké portfolio

Herec a producent se věnuje charitě a učí také na filmové katedře v texaském Austinu. V roce 2014 dostal Oskara za hlavní roli ve filmu Klub poslední naděje, v němž ztvárnil muže nakaženého HIV. Ale známe ho také z kultovního seriálu televize HBO Temný případ, ve kterém hraje tajemného detektiva. A odskočil si i do sportovního světa. Před dvěma lety se totiž stal menšinovým vlastníkem fotbalového klubu Austin FC, který hraje americkou nejvyšší soutěž.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Oscara dostal Matthew McConaughey v roce 2014.

McConaughey sice kandidaturu ještě nepotvrdil, ale podle posledního průzkumu má nad současným guvernérem Abbotem velký náskok. Od voličů by získal 45 procent hlasů. Abbotta, který je republikán a ve funkci chce zůstat i nadále, by volilo jen 33 % lidí. Zbytek z 1 126 dotázaných by si vybral někoho úplně jiného.

Do politiky fušuje plno českých i zahraničních herců

Že se z herce stane politik není nic neobvyklého. V letech 2003 až 2011 zastával úřad guvernéra Kalifornie známý svalovec a hrdina akčních filmů Arnold Schwarzenegger …jeho vedení však stát ještě více zadlužilo. Výjimka to ale není ani v Evropě. Ukrajina má například za prezidenta Volodymyra Zelenského, který býval komediálním hercem. Na Slovensku v roce 1999 kandidovala na prezidentku Magda Vašáryová a poslancem i členem vlády byl Milan Kňažko.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Herce mají rádi doma i ve světě. Věnuje se lidem a spoustu svých peněz dává na charitu.

A pozadu nezůstává ani Česká republika. Martin Stropnický byl ministrem obrany, kultury i zahraničí, a také zastával post místopředsedy hnutí ANO. Teď je velvyslancem v Izraeli. Ministrem kultury a poslancem za ČSSD byl i Vítězslav Jandák, a herec Tomáš Töpfer byl zase dlouhé roky senátorem, zatímco Taťána Fischerová se stala poslankyní a kandidovala na prezidentku země. Po revoluci si do poslanecké lavice na chvíli sedli například i Rudolf Hrušínský nebo Daniela Kolářová.

Zdroj: TheDallasMorningNews

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 265 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Rodina zrekonstruovala trup starého letadla na přepychový pojízdný karavan. Kreativitě se meze nekladou
JakZdravě.cz
Proč je peeling tak důležitý
VědaŽivě
Co se děje s tělem při absenci spánku? Zpravidla jde o závažné důsledky, které mohou být v některých případech fatální
ArmádníZpravodaj
Projekt Stargate zkoumal možnosti čtení myšlenek pro vojenské účely