Fanoušci Karla Gotta se konečně dočkali. Ivana Gottová prozradila detaily ke knize, kterou napsal sám Mistr

Manželka zesnulého zpěváka tento týden potěšila jeho fanoušky skvělou zprávou. Už příští měsíc vyjde kniha, kterou mistr dopsal těsně před svou smrtí.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Gottova autobiografie se měla na pulty knihkupectví dostat už loni na podzim, tedy rok po jeho úmrtí. Termín se ale nakonec posunul až na letošní léto. Kniha se jmenuje Má cesta za štěstím a vyjde 14. července, v den mistrových nedožitých 82. narozenin. Název si vybral sám, stejně jako titulní fotografii. Ivana Gottová ukázala obálku knihy na svém instagramovém účtu.
V nové knize jsou i Gottova vysvědčení nebo školní poznámky

Ivana fanouškům slíbila, že na sociálních sítích bude až do vydání autobiografie sdílet ukázky. Kniha bude velkoformátová, na 700 stranách bude kromě Gottových textů, které stihl dopsat ještě za svého života, také 1 800 fotografií a dokumentů. Většinu snímků spolu se všemi kapitolami schválil ještě sám zpěvák. Knihu dokončoval v září 2019, kdy už musel většinu času trávit doma ve svém křesle nebo na lůžku.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Koncerty Karla Gotta byly pravidelně vyprodané.

Příznivce zpěváka jistě potěší i jeho kresby, ručně psané poznámky a texty písní. Díky knize také nahlédnou do jeho dětských let, o kterých podávají autentické svědectví Gottova vysvědčení a školní poznámky. Ještě letos by měl přijít do kin také dokumentární film s názvem Karel. Jeho promítání bylo několikrát posunuto kvůli pandemii koronaviru. Díky zlepšující se situaci už snad bude nově zvolené datum 30. září 2021 platit.

Několikanásobný držitel Zlatého slavíka byl slavný po celém světě

Karel Gott byl slavný po celém světě, především v Německu, kde také často koncertoval a patřil tam mezi pět nejprodávanějších interpretů v historii. Nazpíval okolo 2 500 písní a během kariéry vydal 293 sólových alb na domácí scéně i v zahraničí. Zpíval nejen česky, ale také německy, latinsky, anglicky, italsky a rusky. V anketách Zlatý slavík a později Český slavík získal celkem 42 ocenění.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Takhle mistr zářil na pódiu v roce 2013.

Několik týdnů před svou smrtí zpěvák oznámil, že má akutní leukémii a podstupuje ambulantní léčbu. I když se závažnou chorobou bojoval statečně, nakonec jí bohužel podlehl. Zemřel 1. října 2019 ve věku osmdesáti let. Fanoušci se mohli se svým idolem rozloučit 11. října v paláci Žofín, kam přišlo zhruba 49 tisíc lidí. O den později se konala zádušní mše ve svatovítské katedrále, na tento den byl také vyhlášen státní smutek. Karel Gott má hrob na pražském hřbitově Malvazinky.

Zdroj: Facebook / Ivana Gottová

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 121 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Rodina zrekonstruovala trup starého letadla na přepychový pojízdný karavan. Kreativitě se meze nekladou
JakZdravě.cz
Proč je peeling tak důležitý
VědaŽivě
Co se děje s tělem při absenci spánku? Zpravidla jde o závažné důsledky, které mohou být v některých případech fatální
ArmádníZpravodaj
Projekt Stargate zkoumal možnosti čtení myšlenek pro vojenské účely