Disney čelí žalobě kvůli Black Widow | Události247.cz

Herečka Johanssonová žaluje společnost Disney kvůli Black Widow. Požaduje astronomickou částku

Očekávaný snímek Black Widow v kinech pohořel. Podle Johanssonové za to může společnost Disney. Podala na ni žalobu.
i Zdroj fotografie: Pxhere
                   

Hollywood se kvůli covid-19 turbulentně mění. Dříve běžně platilo tzv. devadesátidenní okno mezi premiérou v kině a na jiných platformách. Pravidlo mělo platit i pro snímek Black Widow, kde hlavní roli hraje Scarlett Johanssonová. Avšak pandemie vše změnila a kvůli nejisté situaci ohledně kin se premiéry přesouvají na streamovací služby. Disney tak uvedlo Black Widow 10. července jak v kinech, tak na své Disney+ platformě.
Studio mělo porušit smluvní podmínky

Ve streamovací službě lze snímek shlédnout za poplatek třicet dolarů. Tento postup měl herečku připravit o výdělky navázané na tržby v kinech. Johanssonová podala na Disney žalobu, která nemá v Hollywoodu obdoby. Podle ní způsob uvedení neodpovídá smlouvě se studiem a byla finančně poškozená. Herečku zastupuje advokát John Berlinski.


iZdroj fotografie: Pixabay

Ten v dokumentech zaslaných soudu uvedl, že firma její mandantku obešla kvůli podpoře své platformy. Společnost Marvel dala herečce závazek, že film půjde pouze do kin. To se však nestalo, a dokonce ji měl Disney instruovat k porušení dohody. Ten se proti žalobě ostře ohradil s tím, že na stream uvedl film kvůli pandemii, která snížila počty diváků v kinech.

Film kvůli Disney+ neuspěl, tvrdí herečka

Podle studia je žaloba velmi znepokojující ignorancí dlouhodobých následků pandemie. Smlouva byla plně dodržena a díky Disney+ může herečka dostat odměnu nad rámec 20 miliónů dolarů. Odhalení odměny je velmi nezvyklý postup. Berlinski však s argumenty nesouhlasí a tvrdí, že jde studiu jen o zvýšení ceny na burze. Díky předplatitelům streamovací služby prý stoupaly odměny managementu na úkor herečky.


iZdroj fotografie: Unsplash

Film Black Widow v kinech pohořel. Výdělek v prvním týdnu byl 218 milionů dolarů, další týden však klesl o 68 procent. Snímek je přitom dle serveru TorrentFreak nejstahovanějším na světě, vydělá však podle odhadu jen 350 milionů dolarů. Podle herečky i dalších tvůrců stojí za neúspěchem okamžité zveřejnění filmu na internetu ve špičkové kvalitě. Způsob distribuce výrazně sníží finanční zisk, podle herečky však snímek posloužil jen jako propagace streamovací sítě.

Zdroj: ČT24

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 422 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Celý život děláte stejnou chybu. Nesprávným používáním čistících prostředků ztrácíte čas i energii
JakZdravě.cz
Už jste o ní slyšeli? Výhody ajurvédské triphaly jsou nepopiratelné. Zde jsou hlavní důvody, proč byste ji měli denně konzumovat
VědaŽivě
Chcete v životě více vášně a sexuálního napětí? Stačí si dopřát 15 minut slunečního světla denně, tvrdí nová studie
ArmádníZpravodaj
F-15EX Eagle II je prošpikován nejnovější technologií. Z 50 let starého stroje je znovu obávaný válečník