Janek Ledecký: ČT se zachovala jako bulvár | Události247.cz

Ledecký se opřel do České televize, podle něj se zachovala jako bulvár a jeho slova vytrhla z kontextu

Zpěvák Janek Ledecký byl před časem Českou televizí označen za dezinformátora kvůli jeho výrokům o covidu. Dotklo se to i jeho dalších kolegů.
i Zdroj fotografie: Facebook / Janek Ledecký Official
                   

Ledecký se k celé kauze vyjádřil v rozhovoru pro televizi Prima. Rozlítilo ho, že jeho slova byla vytržena z kontextu a veřejnoprávní médium se zachovalo jako obyčejný bulvár. Zpěvákovo jméno bylo na jaře zmíněno v pořadu Newsroom ČT24 v příspěvku s názvem Nejvýraznější čeští dezinformátoři v době pandemie. 
Česká televize podle Ledeckého sklouzla na úroveň bulváru

ČT čerpala z analýzy neziskové organizace Bezpečnostní centrum Evropské hodnoty. Podle získaných údajů byly zveřejněny žebříčky údajných dezinformátorů ohledně koronaviru. Autoři pořadu tam zpěváka zařadili pro jeho výroky o pandemii, které zveřejňoval na sociálních sítích. Označoval ji jako o marketingový tah farmaceutických firem, které lidem chtějí vnutit nejdříve testy a potom i vakcíny.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Televize prý Ledeckého vůbec nekontaktovala: „Mrzelo mě, že to bylo uvedeno na základě zkreslení a vytržení z kontextu. Mrzelo mě, že se toho chytla veřejnoprávní televize, která to v pořadu Newsroom zhodnotila bez jakékoliv možnosti nás, kteří jsme tak byli označeni, se bránit,“ uvedl v rozhovoru na Primě. Podle něj došlo v poslední době i v důsledku pandemie covidu k úplnému setření rozdílů mezi bulvárem a seriózními médii.

Dezinformátory byly podle pořadu i další známé osobnosti

Ledecký trvá na tom, že anticovidová kampaň byla hysterická: „Strašení k řešení krize nepomohlo. Ponese to ještě dlouhodobé následky,“ dodal s tím, že pandemii rozhodně nezlehčuje. „Nikdy jsem nevytvářel ani nešířil žádné dezinformace. Vyslovil jsem jen svůj názor na některé mediální prezentace týkající se pandemie a na chaotická, nesystémová a hlavně nefunkční opatření, která naše vláda přijala a realizovala,“ napsal nedávno v otevřeném dopisu pro média.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Na údajné dezinformace si ostře stěžuje například i místopředseda vlády Jan Hamáček.

Dalšími dezinformátory byli ze známých osobností podle Bezpečnostního centra Evropské hodnoty také zpěváci Daniel Hůlka a Daniel Landa nebo zpěvačky Bára Basiková a Ilona Csáková. Příspěvek ČT se nelíbil ani Radě pro rozhlasové a televizní vysílaní. Veřejnoprávní televize podle ní neposkytla objektivní a vyvážené informace nezbytné pro svobodné vytváření názorů. Chybou také bylo, že v pořadu chyběly názory odborníků s odlišnými stanovisky.

Zdroj: Janek Ledecký pro CNN Prima News

Diskuze Vstoupit do diskuze
95 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 268 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Celý život děláte stejnou chybu. Nesprávným používáním čistících prostředků ztrácíte čas i energii
JakZdravě.cz
Už jste o ní slyšeli? Výhody ajurvédské triphaly jsou nepopiratelné. Zde jsou hlavní důvody, proč byste ji měli denně konzumovat
VědaŽivě
Chcete v životě více vášně a sexuálního napětí? Stačí si dopřát 15 minut slunečního světla denně, tvrdí nová studie
ArmádníZpravodaj
F-15EX Eagle II je prošpikován nejnovější technologií. Z 50 let starého stroje je znovu obávaný válečník