Manželství Billa Gatese v troskách. Rozdělovat se bude majetek astronomické hodnoty

Zakladatel Microsoftu a jeden z nejbohatších lidí světa se po téměř 30 letech rozvádí. Bill a Melinda už nenachází společnou cestu.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pár své rozhodnutí oznámil prostřednictvím Twitteru ve společném prohlášení. Mimo jiné v něm Bill Gates vyzdvihuje své tři děti, které společně se svou manželkou Melindou vychovali. Tomuto zásadnímu kroku předcházela dlouhá úvaha a snaha vztah dále rozvíjet. To se však nepodařilo a ani jeden už nevěří, že by mohli v další fázi jejich životů růst společně jako pár. Nadále však zůstávají přáteli.

Bill a Melinda se seznámili v Microsoftu

Dvojice se poznala roku 1987, kdy Melinda nastoupila do Microsoftu, a krátce poté se dali dohromady. Od té doby tvořili nerozlučný pár a o několik let později se také vzali, konkrétně v roce 1994. Jejich společný život tak fakticky trval dlouhých 34 let. Za tu dobu spolu přivedli na svět několik dětí; první byla dcera Jennifer v roce 1996. Následoval syn Rory, a jako poslední se narodila dcera Phoebe. Obě starší děti jsou již po studiích a nejstarší Jennifer je vdaná. Nejmladší dceru pak letos čekají zkoušky na vysoké škole. 

Dvojice také vybudovala Nadaci Billa a Melindy Gatesových a jedná se o jednu z nejbohatších charitativních organizací na světě. V současnosti hojně pomáhá v boji proti pandemii covid-19 a mj. štědře financuje WHO (Světovo zdravotní organizaci). Nadace vznikla v roce 2000 a jejím hlavním cílem je zlepšit zdravotní péči po celém světě, pomáhat v chudých zemích, a umožnit také vzdělávání v místech, kde není pro mladé lidi dostupné kvůli špatným životním podmínkám.

Zdroj: Twitter – Bill Gates

70 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 244 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Tajemství instalatérů, která prodlouží životnost pračky nejméně o pět let a zabezpečí spolehlivou funkčnost
JakZdravě.cz
Česnek konzumovaný nalačno působí jako přírodní antibiotikum a chrání před infarktem aneb skryté prokázané benefity
VědaŽivě
Transformace buněk může být lékem na závažnou civilizační chorobu
ArmádníZpravodaj
Ikonický Colt 1911 slouží americkým vojákům již 110 let. Jedná se o bezkonkurenční zbraň