Soud zahájil insolvenční řízení proti agentuře Jaromíra Soukupa

Soud zahájil insolvenční řízení proti agentuře Jaromíra Soukupa

Nedávný soud zahájil dle návrhu společnosti Lipian Trade insolvenční řízení proti mediální agentuře Médea, kterou vlastní Jaromír Soukup.
i Zdroj fotografie: Depositphotos

Na základě nedávného návrhu společnosti Lipian Trade vydal soud insolvenční řízení proti mediální agentuře s názvem Médea, které menšinovým vlastníkem je Jaromír Soukup. Celé řízení bylo vyhlášeno kvůli neuhrazené faktuře ve výši kolem 16 tisíc korun. Návrh sice podávala společnost Lipian Trade, pohledávku ale postoupila společnost Muzikus.

Neshody ve fakturách a přehnané řešení problémů

„Měl být podán návrh společnosti – o jejíž existenci jsme se dnes dozvěděli – která údajně koupila pohledávky za 80 tisíc korun, přičemž o žádném postoupení jsme nebyli informováni,“ uvedl k celé situaci menšinový majitel Médey, Jaromír Soukup. Veškeré pohledávky prý eviduje jako uhrazené a insolvenční řízení je podle něj zbytečně přehnanou záležitostí, které by se nejraději zcela vyhnul.

iZdroj fotografie: Pixabay.com

„Jsme připraveni situaci vyřešit jednáním, složením do úschovy, opětovnou platbou či podobným normálním obchodním jednáním. Návrhu nerozumím a považuji jej za neoprávněný a zcela zřetelně společnost poškozující. Výše pohledávek, které jsou uváděné, jsou zcela marginální a návrh na insolvenční řízení je zcela zbytečný a šikanózní,“ dodal na závěr Soukup.

Společnost Médea

Mediální agentura Médea ročně hospodaří přibližně s rozpočtem ve výší tří miliard korun a funguje jako zprostředkovatel při zadávání reklam mezi firmou a médii. Většinovým majitelem této společnosti je skrze společnost Rainbow Wisdom Investment čínská společnost CITIC a jako druhý akcionář je veden Jaroslav Soukup, který tuto firmu převzal koncem 90. let a vybudoval z ní jednu ze špičkových agentur českého trhu. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
130 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (83%) 170 hlasů
Nahlásit chybu
Soutěž pro naše čtenáře
Tento týden už po čtvrté v řadě budeme pravidelně losovat výherce luxusní vířivky v hodnotě 65 000 Kč, zadejte e-mail a zúčastněte se.
Další slosování soutěže za:
Zadáním e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů