Buranské a nevhodné, kritizují politici prezidentovo chování vůči moderátorce. Ta předvedla vysokou profesionalitu

Miloš Zeman v neděli vystoupil v televizi, kde měl moderátorce Terezii Tománkové odpovědět na několik otázek ohledně kauzy Vrbětice. Podle mnohých se choval jako buran a redaktorku urážel.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Nedělní vystoupení Miloše Zemana sklidilo především na sociálních sítích velkou kritiku. K moderátorce se podle mnohých choval nedůstojně, když ji například nařkl, že si sedí na uších a nedává pozor. Jeho chování odsoudili novináři, známé osobnosti i někteří politici. Takové chování je prý od hlavy státu nepřípustné. Televizní stanice, na které se debata vysílala, Terezii Tománkové za její práci veřejně poděkovala.
Prezident odpovídal vyhýbavě a urážlivě

Poté, co Miloš Zeman pronesl svůj projev k divákům, následovala debata s moderátorkou Terezií Tománkovou, která pokládala doplňující dotazy ohledně projevu. Prezident však odpovídal vyhýbavě a častoval moderátorku narážkami, které se od hlavy státu nesluší. Na doplňující otázky odpovídal dotazy, zda si redaktorka nesedí na uších a několikrát paní Tománkové řekl, že dnes zřejmě není ve formě. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

Moderátorka si také vyslechla, že je sice půvabná, ale nemá smysl jí odpovídat, protože by odpověď stejně nepochopila. Na konci projevu Miloš Zeman vyzval Tománkovou, aby si pozvala Jana Hamáčka a zpovídala jej stejně útrpně jako jeho. Doporučil také, aby se na příští rozhovor více připravila, neměla podle něj dostatek informací k dané problematice.

Prezidentovo chování odsuzovali lidé na sociálních sítích

Po vystoupení prezidenta v televizi zaplavily sociální sítě příspěvky moderátorů, slavných osobností i ostatních politiků. Ti odsuzovali jak prezidentovo chování, tak jeho hrubé vystupování. Mnozí napadali chování jako cílené proti ženskému pohlaví, s muži by údajně prezident takto nejednal, a je to podle nich slabost. Naopak Tománková sklidila velké uznání za profesionální přístup a pevné nervy. Televizní stanice ji poděkovala za skvělý výkon také na svém Twitteru. 

Chování prezidenta odsoudila také Alice Němcová Tejkalová, děkanka Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a odbornice na mediální studia. Na adresu Miloše Zemana napsala, že úplně zmizela jeho skvělá rétorika a zůstal jen nekritický agresor. I ona pochválila moderátorku za pevné nervy a klidné vystupování během celého rozhovoru. Karel Schwarzenberg, někdejší sok Miloše Zemana v prezidentských volbách, napsal na svůj Twitter, že se k moderátorce choval jako ředitel školy k žačce 3. třídy.

Zdroj: Rozhovor pro CNN Prima News

82 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 357 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Tajemství instalatérů, která prodlouží životnost pračky nejméně o pět let a zabezpečí spolehlivou funkčnost
JakZdravě.cz
Česnek konzumovaný nalačno působí jako přírodní antibiotikum a chrání před infarktem aneb skryté prokázané benefity
VědaŽivě
Transformace buněk může být lékem na závažnou civilizační chorobu
ArmádníZpravodaj
Ikonický Colt 1911 slouží americkým vojákům již 110 let. Jedná se o bezkonkurenční zbraň