Další z nečekaných jmen, které se bude v roce 2023 ucházet o hrad, vzbuzuje vášně

Po projevu prezidenta Miloše Zemana se spustila veliká várka stížností. Na hrad tak zřejmě zamíří bývalý ministr a současný zpěvák.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jsem téměř rozhodnutý kandidovat, jelikož nechci na hradě dalšího komunistu“, uvedl po neakceptovatelném projevu prezidenta. Ten totiž vypadal, že je spíše na straně Ruské federace než republiky, kterou reprezentuje. Senátoři už se také zabývají peticí, kterou Michale Kocáb spolu se spojenci založil, a vyzývá v ní senát k žalobě na Miloše Zemana z velezrady. Do dnešního dne ji podepsalo přes šest tisíc lidí.

Zeman prý stojí na straně Ruské federace

V rozhovoru mj. uvedl, že výrok prezidenta byl účelnou nahrávkou ruské propagandě, která jej okamžitě využila. „Jsou to pouze domněnky, které se nedají dokázat. Proto se obracíme na Senát ČR, aby posunul věc k Ústavnímu soudu ČR, který by kroky a vyjádření prezidenta posoudil“. Chování Miloše Zemana už prý sleduje delší dobu, a podle jeho názoru to dělá soustavně. V Evropě je navíc mnohdy označován jako tzv. mluvčí Kremlu. Jak Kocáb uvedl, sněmovně věří a vyzývá především občany České republiky, aby se připojil k petici, kterou již podepsala i významná jména. 


iZdroj fotografie: Depositphotos

V České republice je více Rusů, než je potřeba

I přes hru „kdo vyhodí více“, zvítězila diplomaticky Česká republika. A to i přesto, že Ruská federace vyhostila dvacítku českých diplomatů poté, co jich ČR poslala zpět do Ruské federace 18 zaměstnanců. „Rusové nejprve varovali, že jejich odpověď bude tvrdá, ale nakonec byla parita. Vlastně přesně vyhověli tomu, co jsme žádali, uvedl v rozhovoru Kocáb. Nečekal ani, že by česká diplomacie zaútočila takto tvrdě. K redukci zaměstnanců by prý však muselo dojít tak či tak, jelikož je nevýhodné mít nevyvážený stav na ambasádách, což navíc vyvolává další otázky.


iZdroj fotografie: Depositphotos
Miloše Zemana a jemu podobné už prý na hradě vidět nechce.

Pokud se nikdo jiný neobjeví, kandidatura je jasná

Podle Kocába je Rusku potřeba ukázat, že nejsme druhořadý stát. To, co Zeman způsobil, nevedlo nikam jinam než k tomu, že Rusko vůči nám nebude mít žádný morální respekt. A ačkoliv je silnější, dá se s ním normálně jednat a dokážeme s ním spolupracovat jako suverénní země. Bývalý ministr je tak téměř rozhodnutý, pokud se tedy nikdo jiný s velkou podporou občanů neukáže, kandidovat na hrad. „Pokud někdo takový bude, kandidovat nebudu, na hrad se však nesmí dostat další bývalý komunista“, dodává.

Nedávno ale padl jiný favorit, který by prý mohl příští prezidentské volby vyhrát. Jednalo se tentokrát o člověka, který nemá s politikou nic společného, a podle mnohých by tak mohl konečně ČR reprezentovat v dobrém světle. Řada lidí, zejména z široké veřejnosti, je však proti a neumí si ho jako „hradního pána“ představit.

Zdroj: Rozhovor pro iDnes

113 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 13801 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Tajemství instalatérů, která prodlouží životnost pračky nejméně o pět let a zabezpečí spolehlivou funkčnost
JakZdravě.cz
Česnek konzumovaný nalačno působí jako přírodní antibiotikum a chrání před infarktem aneb skryté prokázané benefity
VědaŽivě
Transformace buněk může být lékem na závažnou civilizační chorobu
ArmádníZpravodaj
Ikonický Colt 1911 slouží americkým vojákům již 110 let. Jedná se o bezkonkurenční zbraň