Jaroslav Faltýnek chce skončit v politice | Události247.cz

Jaroslav Faltýnek plánuje konec v politice, jeho kauzy prý ale hnutí ANO nepoškodily

Jednou z nejviditelnějších postav ANO býval předseda poslaneckého klubu Jaroslav Faltýnek. V posledních měsících o něm nebylo příliš slyšet.

i Zdroj fotografie: Uživatel OISV / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Povolební sestavování orgánů v Poslanecké sněmovně přineslo jedno překvapení. V čele nejsilnějšího klubu ANO již nebude stát předseda, a dlouhou dobu dvojka hnutí ANO, Jaroslav Fatýnek. Nahradí ho ministryně financí končící Babišovy vlády Alena Schillerová. Známý sněmovní vyjednavač dokonce v rozhovoru pro CNN Prima news uvedl, že toto volební období je jeho posledním.
Budu předsedkyni krýt záda

Chtěl by působit jako místopředseda klubu a věnovat se práci v zemědělském výboru. „A po skončení v politice za čtyři roky bych si chtěl užít vnuků, dětí, rodiny, kola, lyží a tak dále,“ uvedl. Přesto počítá, že bude velmi užitečný. Své nástupkyni hodlá krýt záda a pomáhat jí svými mnohaletými zkušenostmi. Pravdou je, že na sociálních sítích se na toto téma dokonce objevily i vtipy, například na falešném twitterovém účtu pod jménem Jaroslava Faltýnka.


iZdroj fotografie: Uživatel MinFin / Creative Commons / CC BY-SA

„Poslanecký klub řídím osm let a zejména poslední čtyři roky byly náročné. Musel jsem hledat podporu pro vládní návrhy všude, i u jiných klubů, protože jsme byli menšinová vláda a KSČM ne vždy podpořila naše návrhy,“ zhodnotil své působení ve sněmovně. Domnívá se, že nová rodící se koalice to bude mít mnohem jednodušší. Bude totiž disponovat 108 hlasy a to ji bude stavět do jiné situace než vládu Andreje Babiše. Připustil i fakt, že ANO míří do opozice. Podle něho bude práce předsedy opozičního klubu jiná, než práce předsedy klubu vládního.

Volby jako referendum o Babišovi

Podle něho byly uplynulé volby do Poslanecké sněmovny především referendem o Andreji Babišovi. „Po obrovské kampani, která se vedla proti hnutí ANO, proti Andreji Babišovi i proti mně, si myslím, že je výsledek velmi dobrý,“ zhodnotil volební výsledek 27,12 procenta pro hnutí ANO. Připomněl, že hnutí má nejvíce mandátů ze všech volebních subjektů a v některých krajích dokonce posílilo. „Praha se nám nepovedla, to už se stává bohužel tradicí,“ doplnil Faltýnek.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Dotknul se i kontroverzních kauz, které se kolem jeho osoby vynořily v posledních měsících. „Vidíme, že kauzy, které proběhly, neměly vliv na mé zvolení a na mé hlasy,“ prohlásil. Nejznámější je asi situace kolem Faltýnkova diáře, který naznačuje možné lobování za různé dotace. Vysvětlil i změnu názoru Andreje Babiše, který nechtěl zůstat ve sněmovně, pokud by ANO bylo v opozici. Prý změnil názor. A jeho zkušenosti jako premiéra a ministra financí se straně v opozici mohou velmi hodit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (82%) 175 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Zdravé náhrady pšeničné mouky pro každý účel. Mají méně kalorií a neobsahují lepek
JakZdravě.cz
Trápení s trávením bude minulostí. Bylina, kterou máte doma, uleví bleskurychle i bez lékařské návštěvy
VědaŽivě
Život na Marsu nikdy neměl šanci. Důvod je prostý, uvádí nová studie
ArmádníZpravodaj
Velké odhalení: USA mají protisatelitní zbraně, které nahánějí hrůzu světovým velmocím