Babiš vysvětlí, proč Bartoš není vhodný na premiéra | Události247.cz

Ústí nad Labem čeká velká volební bitva. Hnutí ano v čele s Babišem vysvětlí, proč Bartoš není vhodný na premiéra

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš povede kandidátní listinu hnutí pro říjnové sněmovní volby v Ústeckém kraji. Utká se tam s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem.
i Zdroj fotografie: Facebook / Česká pirátská strana
                   

Na svém jednání o tom ve čtvrtek rozhodl republikový výbor ANO. Podle původních nominací měl přitom Babiš vést hnutí do voleb stejně jako tomu bylo dříve ve středních Čechách. Nakonec je ale vše jinak a předseda vlády se ve volbách střetně s lídrem Pirátů Ivanem Bartošem v Ústeckém kraji. Dvojkou tamní kandidátky ANO je poslanec a manažer hnutí Jan Richter.
Babiš chystá antibartošovskou kampaň, Bartoš na to reagovat nechce

Ivan Bartoš si z toho nic nedělá a nechal se slyšet, že je pro něj důležitější, co může nabídnout lidem v kraji a jak jim pomoci, než se věnovat politické přetahované. Babiš prý bude dle svých slov lidem v ústeckém kraji vysvětlovat, proč není Bartoš vhodný kandidát na premiéra. Lídr Pirátů má jinou strategii, chce se víc zaměřit na představení programu a pomoci do budoucna.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Podle něj se problémy v kraji za vlády ANO prohloubily a Ústecký kraj je jedním z nejvíce opomíjených regionů, kde je velké množství exekucí, vysoká nezaměstnanost, zhoršená dostupnost zdravotní péče, přístup ke vzdělání a velké množství vyloučených lokalit. Za osm let, co je ve vedení ANO se situace podle Bartoše ještě víc zhoršila a voliči si to už začali uvědomovat.

Souboj lídrů ANO a Pirátů je atraktivní pro politology

Soupeření Babiše a Bartoše je zajímavé také pro odborníky. Podle některých na sebe strhává část volební dynamiky. Politolog Josef Mlejnek v tom má jasno: „Kandidatura Andreje Babiše v Ústeckém kraji je pokus hnutí ANO o zabití dvou much jednou ranou. Pro Babiše jde o výhodný terén. Pro Ivana Bartoše nikoliv,“ dodává. Politolog Tomáš Lebeda si myslí, že jde o výsledek toho, že premiér chtěl být v kraji, kde má šanci uspět.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Ten samý názor má i jeho kolega Jan Kubáček. Podle něj souboj nastavuje téma a vytrácí se tak Petr Fiala i další političtí lídři: „Je to trochu fenomén, který nastartoval v podobě souboje Jiřího Paroubka a Mirka Topolánka,“ myslí si. Bartoš se podle něj může pasovat do role skutečného a největšího vyzyvatele premiéra a oslovovat jeho odpůrce. Kubáčka také překvalilo, že na prvních dvou místech v Pardubickém kraji chybí současný poslanec Martin Kolovratník.

Zdroj: Blesk

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 154 hlasů
Nahlásit chybu
adbz.cz
Celý život děláte stejnou chybu. Nesprávným používáním čistících prostředků ztrácíte čas i energii
JakZdravě.cz
Už jste o ní slyšeli? Výhody ajurvédské triphaly jsou nepopiratelné. Zde jsou hlavní důvody, proč byste ji měli denně konzumovat
VědaŽivě
Chcete v životě více vášně a sexuálního napětí? Stačí si dopřát 15 minut slunečního světla denně, tvrdí nová studie
ArmádníZpravodaj
F-15EX Eagle II je prošpikován nejnovější technologií. Z 50 let starého stroje je znovu obávaný válečník