Chcete si udržet zákazníky? Nezapomínejte na moderní ekologické obaly

Provozování obchodu je velmi náročnou a nikdy nekončící prací. Trh okolo nás se totiž každou chvíli mění k nepoznání, zatímco zákazníci mění své chování i preference a jako na běžícím páse. Všechny sebemenší maličkosti přitom určují, zdali budete mít úspěch, či nikoliv. Na co si musíte dávat pozor z hlediska obalového materiálu?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Vyhněte se reklamacím

Primárním účelem obalů je ochrana veškerého zboží během jeho převozu k zákazníkům. V dnešní e-shopové době je výběr vhodného řešení alfou i omegou. Možná se vám to zdá jako banalita, ale opravdu to není jen o tom, zvolit si libovolné kartonové krabice a pustit se do práce. Existuje totiž celá řada kritérií, která musíte splňovat.

Zaměřte se hlavně na druh zboží. Posíláte klasické knihy, oblečení, doplňky stravy a podobně pevné položky? Pak vám pravděpodobně postačí třívrstvé krabice. Věnujete se nádobí, nábytku či třeba elektronice? V takové situaci se spolehněte minimálně na pětivrstvé odolnější provedení.

Pořádně vyplňte prázdný prostor

Samotný karton ani zdaleka nestačí. V žádném případě nesmíte podcenit ani poctivou fixaci zasílaného zboží, aby se během přepravy nemohlo uvnitř krabice samovolně pohybovat. Zároveň je nutné, aby se nedotýkalo vnitřních stěn boxu, jelikož právě ty schytávají největší otřesy.

V dnešní době si zákazníci potrpí hlavně na ekologické balení, takže si raději objednávejte kartonovou střiž nebo jakékoliv další recyklovatelné materiály. Bublinková folie, FLO-PAK a podobné varianty už vychází pomalu a jistě z módy. Stačí si přečíst několik málo recenzí různých e-shopů, abyste si uvědomili, že lidé opravdu hodnotí jednotlivé dodavatele i podle daného kritéria.

Šetřete čas i peníze

V samotných začátcích provozování obchodu nemusíte příliš řešit rychlost balení krabic. Až se ale dostanete do fáze, kdy vám rukama projdou stovky a stovky objednávek měsíčně, rozhodně se vám budou hodit rychlouzavírací varianty. S jejich pomocí ušetří větší e-shopy klidně i desítky hodin měsíčně. To se vyplatí hlavně v situaci, kdy platíte zaměstnance.

Zajímavým řešením jsou i obálky s ochranou bublinkovou folií uvnitř. Zvolíte-li si správné rozměry, budete se divit, co vše se do nich vejde. Tuto možnost můžete velmi často vidět například u prodejců nářaďových nožů, levnějších šperků či třeba samolepek. V podobných případech se jedná o levnou a spolehlivou náhradu.

Zapomeňte na plastové tašky

Nejen zákazníci, ale i samotné zákony zasahují do vašeho odvětví. Nikomu z vás nemusíme představovat postupný zákaz jednorázových plastů, který se bude v následujících letech pouze zpřísňovat. Myslíte na budoucnost? Pak je na čase dopřát svým zákazníkům papírové tašky. Ty s sebou zároveň přináší výhodu v podobě snadného umístění loga, nápisu nebo reklamního textu.

V současnosti mají všechny elegantní obchody vlastní tašky, které propagují jejich brand. Možná se to nezdá, ale správně vymyšlený design umí přilákat mnoho nových zákazníků. Zde je ale lepší vsadit na zkušeného grafika a spolehlivé dodavatele, kteří danou službu poskytují.

Velký výběr a pěkné ceny

V naší zemi se mezi největší hráče na trhu řadí zejména známí dodavatelé z firmy Obaly KREDO. Ti mají neustále naskladněné tisíce a tisíce položek, které odesílají téměř ihned. Velkým lákadlem jsou také výrazné množstevní slevy pro podnikatele a doprava zdarma u objednávek nad 5 000 Kč. Dočkáte se jak klasických krabic, tak i tašek, výplňového materiálu, lepicí pásky a celé řady dalších nutností. Nevíte si s něčím rady? Prostě použijte uvedené telefonní číslo a nechte si poradit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články