Hledáte spolehlivého a levného dodavatele zlata?

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.

Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.

Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

V tuto chvíli atakují ceny zlata historické maximum

Pokud sledujete trh se zlatem, rozhodně jste nemohli přehlédnout prudký růst jeho ceny v posledních týdnech. V blízké době možná přijde malá korekce, ale ani ta nic nezmění na dlouhodobém trendu – dle analytiků bude cena žlutého kovu v následujících dekádách výrazně stoupat.

Přesně proto se jedná o ideální obohacení vašeho dlouhodobého portfolia. Zapomeňte však na téměř nemožné časování trhu. Raději postupně přikupujte slitky a cihličky, a to nehledě na aktuální situaci na trzích. Právě takový postup přináší konzervativním investorům nejlepší výsledky.

Samozřejmě se bavíme pouze o starém dobrém fyzickém držení. To je mnohem jistější a bezpečnější než vlastnictví virtuálního zlata, případně akcie zlatých firem a podobně. Kdyby se přihodila nějaká katastrofa, prostě sbalíte daný kov do kufru a odcestujete s ním. Můžete ho přitom prodat naprosto kdekoliv.

Nenakupujte zbrkle

V žádném případě však nenakupujte jen tak od někoho. Ceny úplně stejných produktů se totiž napříč různými obchodníky značně liší. Bavíme se o rozdílu větším než 10 %. Jeden slitek tak můžete koupit klidně až o několik tisíc korun levněji/dráž. Jak je to možné?

Důvodem je fakt, že žádná česká mincovna nevyrábí zlaté slitky ani cihličky. Všichni obchodníci tak dováží své zboží ze zahraničí. Nejčastěji ze Švýcarska (hlavně z rafinérie Argor-Heraeus). Proces přepravy samozřejmě něco stojí. Každý subjekt si tak nastaví svou vlastní marži, což vede ke značným rozdílům v cenách zlata.

Pouhé sledování ceny žlutého kovu na mezinárodní burze tak nestačí. Stejně tak musíte bedlivě hlídat i jednotlivé nabídky na českém trhu. Jedině tak dáte svým investicím smysl a nebudete vyhazovat peníze z okna.

Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články