Jak se správně starat o školní batoh

Péče o školní batoh nebo aktovku a její údržba není žádná věda. Doporučuje se čistit školní tašku mýdlovou vodou. Nejlepších výsledků dosáhnete, když použijete hadřík nebo kartáč. Po důkladném vyčištění nechte vodu volně odkapat a pomalu sušte na vzduchu, nikoli v sušičce.
                   

Praní v pračce

Nedoporučujeme prát školní tašky a aktovky v pračce. Mohlo by dojít k poškození potisku, reflexních prvků nebo konstrukce.

Pokud tuto možnost zvolíte, vložte ji do pračky na nejšetrnější program bez ždímání a taška to „přežije“. Myslete na odstranění hliníkového rámu ze zadní části tašky a všeho, co do ní nepatří. Pokud máte doma dostatečně velký ochranný vak na praní jemného prádla, vložte školní tašku do něj.

Nejen školní tašky Topgal pro prvňáčky by měly být ošetřeny impregnačním sprejem. Ten prodlouží jejich životnost a odolnost vůči vodě. Pokud tašku delší dobu nepoužíváte, například o prázdninách, uložte ji na suché a tmavé místo. Tím zabráníte vyblednutí barev a prodloužíte tak její morální životnost. Jednoduše řečeno, vydrží déle než nová. 🙂

Pokud jste ve školní tašce našli nějaký „poklad“, který za sebou zanechal výraznou pachovou stopu, určitě ji nejprve zkuste vyčistit mýdlovou vodou. Použijte výše zmíněný hadřík nebo kartáček, který nemá příliš tvrdé štětiny.

i

Pokud to nepomůže a zápach přetrvává i po vysušení, doporučujeme vyzkoušet některou z babských rad. Použijte například vodu a ocet nebo jedlou sodu, kterou posypete postižené místo a nechte působit. Šetrným řešením v odstraňování skvrn může být přírodní žlučové mýdlo, které je běžně k dostání ve většině drogeriích a funguje perfektně.

Samozřejmě můžete také zkusit použít speciální odstraňovače zápachu z tkanin. Doporučujeme je však nejprve vyzkoušet na malé části látky školní tašky, abyste zjistili, zda nezpůsobují skvrny.

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články