Jaký materiál je vhodný pro vaši střechu? Dávejte si pořádný pozor

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Dobře sestavená a udržovaná střecha je tím nejlepším, co pro svůj klid můžete udělat. Chrání vás totiž před nepřízní všech živlů, zabraňuje vzniku plísní, zvyšuje tepelný komfort a šetří desítky tisíc korun ročně. V dnešní době si přitom lze zvolit z pestré škály různých materiálů. Jaké jsou nejpopulárnější?

Těžká volba

Střešní krytina už dávno nejsou jen klasické pálené střešní tašky, které vídáte všude okolo sebe. V posledních letech si svou popularitu získává i plechová varianta, přičemž se není čemu divit. Při zachování velmi nízké hmotnosti vám totiž přinese solidní odolnost proti mechanickému namáhání i chemickým vlivům. Zároveň se velmi snadno instaluje.

Na jakou střešní krytinu vsadit – plech, nebo střešní tašky? Tuto otázku si klade téměř každý majitel domu. Plechová střešní krytina se chlubí pevnějším uchycením, menším množstvím spojů, nižší cenou a výše zmíněnými benefity. Mezi jasné nevýhody patří sjíždění sněhu v zimě a snadné odření. Počítejte i se složitější dodatečnou montáží oken.

Tašky zase poskytují lepší prodyšnost, snadnou dodatečnou instalaci oken, vyšší energetické úspory a bohatou paletu vzorů a barev. Mínusem je vyšší cena, stejně jako těžší realizace a nevhodnost v případě nižších sklonů.

Ověření odborníci

Základem spokojeného života pod vaší střechou je vždy vyhledání opravdových odborníků. Své jméno si za dlouhá léta praxe vybudovala třeba oblíbená společnost STAV–INVEST, jež se zaměřuje na plechové i klasické krytiny. V její nabídce naleznete i moderní izolaci, fasády, okna a klempířské prvky.

Silná pozice na trhu umožňuje této společnosti prodej veškerého materiálu za bezkonkurenční ceny. K tomu připočtěte vlastní autodopravu, rychlé odeslání položek a máte vyhráno. Podívejte se na webové stránky pod odkazy a vyberte si vše potřebné.

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články