Kupte si dálniční známku na pár kliknutí. Jak?

Poslední roky s sebou přinesly výrazné změny pro všechny motoristy. Jednou z těch nejdůležitějších byla reforma dálničních známek. Ty dnes už fungují v plně online režimu. Kde si koupíte svou vlastní známku a na co si musíte dávat pozor?

i Zdroj fotografie: Juandev / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Udělejte si kávu a sedněte k počítači

Přesně v tuto chvíli přichází ideální okamžik, kdy by vás měla zajímat dálniční známka 2024. Přece jen začal nový rok a vy určitě potřebujete jezdit.

V takovém případě si otevřete webové stránky známých poskytovatelů z Elektronická dálniční známka. Jejich název mluví za vše. Ihned po rozkliknutí daných webovek se před vámi objeví celkem tři možnosti.

10denní známka stojí 310 Kč, měsíční 440 Kč a roční 1 500 Kč. Ve všech třech případech stačí kliknout na požadovanou možnost, vyplnit začátek platnosti, vaši SPZ a zaplatit. Následně vám přijde potvrzovací e-mail, takže budete ihned vědět, že jste hrdými vlastníky dálniční známky a můžete se vydat na cesty. Otázka patnácti minut. Dnes už zkrátka nemusíte pádit na benzínovou pumpu.

Dávejte si pozor na platnost

Bojíte se, aby náhodou neskončila platnost dálniční známky dříve, než jste si mysleli? Pak si rozklikněte vložený odkaz, zadejte svou SPZ a v mžiku se dozvíte, jak na tom jste. Několik vteřin práce vám dokáže ušetřit velmi nepříjemné pokuty. Kdyby vás totiž chytili policajti, v klidu by vám mohli nadělit dvacetitisícovou pokutu.

Zajímá vás dálniční známka Česko? Pokud si ji objednáte přes stránky zmíněných poskytovatelů, získáte dobrý pocit. Proč? Za každý prodaný kus totiž daní odborníci vysadí strom.

V současné chvíli takto vysadili již 56 560 stromů po celém území České republiky. Ty následně slouží jako domov pro zvířata, zadržují vodu v půdě a starají se o ochlazení rozehřátých silnic v letních měsících.

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články