Malá kuchyně jako ztělesnění luxusu: jaká řešení nabízí moderní architektura?

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Malá kuchyně už dávno nepředstavuje žádný problém – s trochou kreativity může být totiž stejně útulná a praktická jako ta velká. Řešení nabízí zejména moderní architektura, která využívá otevřený prostor, kvalitní materiály a minimalistický styl. I malá kuchyně tak působí luxusně a elegantně. Jak i z malé kuchyně můžete vytěžit maximum?

Investujte do kvalitního a funkčního nábytku

Investice do kvalitního a funkčního nábytku je pro malé kuchyňské prostory skvělým řešením. Zejména u nich je vhodné volit multifunkční nábytek, jako jsou vidaXL kuchyňské a jídelní stoly s rozkládacím mechanismem nebo rovnou celé kuchyňské linky. Právě u nich byste se měli zaměřit na kompaktní a praktické modely, jež nabízí maximální využití každého volného centimetru.

Skvělé řešení představují například vyklápěcí pracovní desky či nebo vestavěné skříňky a spotřebiče. U velmi malých prostor, kde není možné veškeré vybavení kuchyně vměstnat na jednu stěnu, je lepší zvolit kuchyňskou linku s ostrůvkem. Na něm se může nacházet varná deska spolu s troubou, nebo může naopak sloužit pouze jako pracovní a úložný prostor.

Vhodnou volbou je i kuchyňská linka do U, kdy přední část slouží jako bar, který lze využít i jako menší jídelní kout pro dva. Rozhodně také vybírejte i kvalitní a odolné materiály, díky kterým vám bude zakoupený nábytek sloužit řadu let. Ideální je například kov, dřevo nebo sklo, jelikož nabízí nejen zmíněnou odolnost, ale také snadnou údržbu.

Vsaďte na otevřené a minimalistické prostory

Pokud váš dům nebo byt disponuje pouze malými pokoji, není od věci propojit několik místností do jedné. Otevřené a minimalistické prostory nabízí více volného pohybu a také místa pro nábytek a ostatní vybavení. Namísto baru si tak můžete pořídit plnohodnotnou jídelnu – pak už jen stačí nastudovat, jak vybrat jídelní židle i stůl a máte vyhráno.

Ideální a zároveň nejoblíbenější je kombinace kuchyně s obývacím pokojem, která umožňuje efektivnější využití prostoru. I zde je dobré vsadit na již zmíněný minimalistický styl. Čistý a moderní design vybavení celou místnost opticky zvětší a provzdušní.

Snažte se tedy vybírat jednoduchý nábytek a dekorace. Nebudou totiž narušovat vzhled interiéru, takže pak bude působit prostorněji. Nedílnou součástí minimalistického stylu je také jednoduché osvětlení. Rovnou tedy zapomeňte na honosné lustry a raději vybírejte mezi bodovými svítidly či LED pásky.

Kombinujte světlé barvy s kvalitními materiály

Světlé barvy jsou populární nejen v menších, ale i velkých místnostech. Jejich hlavní výhodou je především optické zvětšení prostoru a jeho celkové prosvětlení. V kombinaci s kvalitními materiály, jako je sklo, kov, dřevo nebo beton, jednoduše vytvoříte nadčasový design, který bude působit luxusně a zároveň elegantně.

Ve většině případů tak moderní architekti a designéři sází na bílé stěny, jež následně doplňují netradičními doplňky z různých materiálů – velmi oblíbené jsou například kousky vyrobené z kovu nebo dřeva. Každopádně je nutné dbát na celkovou harmonii a vyvažovat světlé barvy i tmavými prvky.

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Zdravá a fit: Ideální cviky pro ženy po čtyřicítce, pro zdravé tělo i zdravého ducha
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruští piloti mají nad ukrajinskými bezkonkurenční výhodu: vidí je totiž mnohem dříve a pálit mohou z dálky až 400 km, bránit se jim nemohou