Proč je kvalitní med důležitý pro zdravý životní styl?

i Zdroj fotografie: Adobestock
                   

Mnoho lidí pravidelně konzumuje med, ale bohužel příliš nevěnují pozornost jeho kvalitě. To je velká chyba, protože med je jedním z nejvíce falšovaných potravin na světě. Velmi často se proto setkáte s produkty, do kterých se přidává cukr, jsou filtrované nebo ředěné jinými látkami. Kvalita jídla, které si dáváte do těla, je přitom extrémně důležitá pro vaše zdraví.

Kvalita je klíčová u všech potravin

Hodně lidí se nyní rozhoduje, že budou žít zdravý životní styl. Strava se díky tomu stane obrovskou součástí vašich dnů. A kvalita je asi to nejdůležitější, na co byste se měli soustředit. Med není žádnou výjimkou. Kvalitní akátový med vám přinese hodně zdravotních benefitů. Organismus z nich bude těžit po celé roky, když ho budete pravidelně (a s mírou) konzumovat. Nejdůležitější je:

  • barva,
  • aroma,
  • chuť,
  • struktura.

Med z akátů je v posledních letech populární a většinou ho najdete ve velmi dobré kvalitě. Užijete si nejen zdravotní benefity, ale také jemnou chuť. Tento druh medu obsahuje hodně antioxidantů. Má antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti, které vám pomohou i při nachlazení. Jestli dbáte na své zdraví, měli byste ho vyzkoušet, společně s dalšími netradičními druhy medu.

Dívejte se na certifikáty a další faktory

Jednou z možností, jak si můžete ověřit kvalitu medu (i dalších produktů), jsou certifikáty. Základní ISO 9001 certifikát je zárukou toho, že zaplatíte za vysokou kvalitu. Tento certifikát poskytuje všem zákazníkům záruku, že výrobce dodržuje správné postupy při výrobě i skladování. Získat podobné tituly pro svou společnost nebo zboží není vůbec jednoduché. Proto se podle nich můžete s klidným srdcem řídit.

Jakmile uvidíte toto označení, můžete očekávat také bezpečné potraviny, které nebyly nijak kontaminované při výrobě nebo skladování. Navíc vám tímto způsobem výrobce poskytuje transparentnost s výrobním procesem, protože ho někdo musel opakovaně kontrolovat. Jestli chcete vážně důvěřovat svému výrobci medu (i dalších produktů), vždy se dívejte po tomto certifikátu.

Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články