Stát nakoupil nejlevnější antigenní testy v celé Evropě. Jak je můžete i vy levně nakoupit?

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V dnešní době jsou stále hlavním tématem antigenní testy a respirátory. Spolu s očkováním jde o hlavní možnosti, jak bojovat proti koronaviru. Jenže ochranné pomůcky a antigenní testy pro preventivní testování ve školách a pro zaměstnance stojí každý měsíc mnoho peněz. Jaký nákup se povedlo uskutečnit státu pro zaměstnance a za kolik si můžete koupit antigenní testy pro vlastní potřebu? To se dozvíte přímo v tomto článku.

Proč si pořídit antigenní testy

Jestli přemýšlíte nad tím, kde všude využijete antigenní testy, existuje poměrně hodně případů. Očkování totiž neznamená stoprocentní ochranu před nákazou, takže i v takovém případě je dobré provádět orientační testy, jestli náhodou nemáte COVID. Dále jsou antigenní testy potřeba pro zaměstnance, ve školách a mohou být vyžadovány na nejrůznějších akcích, kde se má sejít více osob. Z toho důvodu je dobré vlastnit alespoň jeden antigenní test pro případ potřeby.

Jak antigenní testy fungují

Princip fungování antigenních testů je velmi jednoduchý a také poměrně časově nenáročný. Stačí si totiž odebrat výtěr z nosu či vzorek slin, vložit do vyvíjecího média a následně nanést na proužek, kde dojde k vyhodnocení. To zvládne víceméně každý a test je vyhodnocen v závislosti na konkrétním typu zhruba do pěti minut. Poskytne cenný orientační výsledek v rámci preventivního testování, ale i jako způsob, kdy si ověříte, jestli jsou vaše pozorované příznaky opravdu jasným důkazem, že máte koronavirus. V některých případech je však stále potřeba ověření v podobě PCR testu.

Levný nákup testů pro státní zaměstnance

Už z principu poměrně velké spotřeby antigenních testů každý den, je jasné, že jich stát musel nakoupit opravdu hodně. Taky záleží, za jaké ceny. Například v začátcích pandemie byly nákupy respirátorů za zbytečně vysoké ceny. To ale rozhodně není tento případ. Tentokrát totiž stát nakoupit antigenní testy za nejnižší ceny v celé Evropě. Celkem je v plánu nákup až dvou miliónů antigenních testů. A jeden test bude stát kolem 17 korun, což je opravdu výborná cena. Tento nákup se tak překvapivě povedl a pomůže zajistit preventivní testování pro mnoho státních zaměstnanců.

Neplaťte za antigenní testy vysoké částky a objednejte si je přes internetu

Pokud ani vy nechcete utrácet zbytečně vysoké částky za antigenní testy, stačí vědět, kde je máte objednávat. Nejlépe na tom jsou specializované internetové obchody, kde najdete jednotlivé kusy, ale i celý balení. Právě antigenní testy ve větším balení vychází cenově ještě o poznání výhodněji. V rámci rodiny i vlastního použití je navíc jistě využijete, protože příležitostí pro testování je stále dostatek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články
Jak utišit sousedova psa, který nechce přestat štěkat: Stížnost je nejzazší řešení, pomoci může obyčejná hra
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
S ucpanými tepnami zatočí obyčejný citron: Snižuje záněty, funguje i cholesterol
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejkratší válka v dějinách trvala pouhých 38 minut. O život však bohužel přišlo přes 500 lidí
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Válka na Ukrajině je příležitostí pro rozvoj černého trhu se zbraněmi: některé se prostě mohou „ztratit“, třeba termobarické raketomety