Ubytování Lednice: Okouzlující Jižní Morava s vínem a zámeckými příběhy

Pokud hledáte perfektní cestovatelský zážitek, který propojí zajímavou historii, krásnou přírodu a skvělou kuchyni, pak se nabízí Jižní Morava. Konkrétně dvě významné destinace – Lednice a Valtice. Tato malebná města nabízí romantickou atmosféru a nezapomenutelnou dovolenou pro páry i rodiny.

i Zdroj fotografie: Shuttersotck
                   

Zámek Lednice: Historie a příroda

Jestliže vás lákají české zámky, pak byste neměli vynechat Lednici. Historie lednického zámku sahá až do 13. století. Nicméně svůj nynější novogotický vzhled získal až v 19. století. Interiér zámku vás okouzlí krásnými kazetovými stropy, dobovým nábytkem a mramorovým krbem.

Vše můžete prozkoumat v rámci tří různých prohlídkových okruhů. Ty vás provedou reprezentačními sály, soukromými apartmány a také dětskými pokoji, ve kterých je zajímavá výstava loutek. Sklepení zámku ukrývá umělou barokní krápníkovou jeskyni. Ovšem nezapomeňte se projít i nádhernými zámeckými zahradami, kde si užijete chvilku odpočinku.

Apollonův Chrám: Architektonický skvost

Apollonův chrám, nacházející se na břehu Mlýnského rybníka, je dalším pokladem, který byste si v Lednici neměli nechat ujít. Tato architektonická památka vyniká osmi dórskými sloupy a okouzlí vás krásnými výhledy do okolí. Interiér chrámu je zdoben různými mytologickými výjevy, což zajišťuje jedinečnou atmosféru.

Archeopark Pavlov: Cesta do minulosti

Nedaleko se nachází Archeopark Pavlov, který zaujme především nadšence do historie a archeologie. Expozice se nachází přímo v místě archeologického naleziště. Kostěné nástroje, umělecké předměty a repliky hrobů vám přiblíží dobu, kdy se lovili mamuti. Expozice vám ukáže, jak naši předkové žili a pracovali.

Vyberte si komfortní ubytovací zařízení ve Valticích. Budete tak ve středu dění a můžete prozkoumat samotné město či vyrazit do jeho okolí a odhalit všechny krásy této lokality.

Rozhledna Minaret: Výhledy, které vás nadchnou

V areálu zámeckého parku Lednice naleznete také jediný minaret v České republice. Tato 60 metrů vysoká rozhledna nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu. Za jasného počasí dokonce můžete vidět až do Vídně. Minaret zaujme svou architekturou a panoramatickými výhledy, díky kterým jde o jedinečný zážitek.

Stačí si jen vybrat ubytování v Lednici. Zabydlet se můžete v bezprostřední blízkosti zámku či zvolit klidnější oblast. K dispozici jsou rozmanité možnosti, jistě tak najdete to pravé.

Zámek Valtice: Klenot Jižní Moravy

Při cestě na Jižní Moravu byste si neměli nechat ujít příležitost navštívit i nedaleké Valtice. Lednicko-Valtický areál nabízí spoustu krásných míst, návštěva této destinace je tak jako stvořená pro vícedenní dovolenou.

Zámecké areály jsou oblíbené pro svatby, ale i rozlučky se svobodou a podobné akce. Pokud vyrazíte s partou přátel při této příležitosti, neměla by vám chybět stylová trička se svatebním či rozlučkovým potiskem. Vytvořit si můžete vlastní originální kousky – vyberte lis na textil a buďte kreativní.

Valtický zámek, součást UNESCO, má svou dlouhou historii. Původně to byl renesanční hrad, ale během let byl přestavěn v barokním stylu. Prohlédnout si můžete nejen interiér, ale také krásný zámecký park a jeho okolí.

Muzeum Železné opony: Doba studené války

Neobyčejné místo lákající na výlet představuje Muzeum Železné opony. To vám představí mnoho zajímavých předmětů spojených s obdobím studené války – od uniforem a zbraní až po dobové fotografie. Dokonce je zde i rekonstrukce železné opony. Využít můžete prohlídku s průvodcem, nejlepší volbou je noční prohlídka, která zaručuje jedinečný zážitek.

Lednice a Valtice představují pohádková místa. Tyto krásné destinace kombinují bohatou historii, půvabné zámky, romantické zahrady a samozřejmě skvělá vína.

Zdroj obrázku: Pyty / Shutterstock.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články