Zlato poráží inflaci. Rozhodně se neoplatí váhat s jeho nákupem

                   

Čekalo se to a je to tady – inflace strmě roste. Zdražuje zboží i služby a naše kupní síla klesá. Jen za poslední měsíc se úspory Čechů v bankách znehodnotili o 3,1 %. Co dělat? Rozhodně investovat. Jenomže do čeho?

Odborníci radí rozdělit majetek na tři části

Třetinu investovat do nemovitostí, třetinu do zlata a zbytek rozdělit mezi jiné investice. Jenomže problém je, že na investice do nemovitostí potřebujeme miliony. Jak jste na tom vy? Máte je? Pokud ne, nevadí. Prostě do zlata investujte hned dvě třetiny majetku. Mysleli jste si až doposud, že právě zlato je investice pro milionáře? Pletete se. Do zlata lze investovat po tisícovkách. Máte tak možnost zlato nakoupit ve větším, a ochránit tak své stávající úspory uloženy na nevydělávajících bankovních účtech, ale též investovat postupně, třeba každý měsíc, když dostanete výplatu. Peníze investované do zlata neztrácí hodnotu a zlato je tradičně považováno za velkého bojovníka proti inflaci.

Nakupovat zlato, i když je dnes již drahé?

Cena zlata skutečně stoupla, ale odborníci nepředpokládají, že by klesla. Právě naopak. Vytěžená ložiska a neexistence dalších ve stejné kvalitě poženou v nejbližších deseti letech cenu zlata nahoru. Ani nemovitosti na tom nejsou nejlépe. Ceny jsou mnohdy závratné, stačí se podívat, kam se vyšplhaly ceny chat a chalup na venkově. Tady však pokles ceny hrozí, protože i ČNB dnes pokládá nemovitosti za prodražené až o čtvrtinu.

Jak investovat do zlata?

Investování do zlata má jen pár zásad, které pokud dodržíte, zvládnete nákup zlata bez různých poradců a prostředníků. Investičním zlatem jsou investiční zlaté slitky (zlaté cihly) a investiční zlaté mince. Nejde tedy ani o šperky, ani o numismatické památní mince či medaile. Investiční zlato je osvobozeno od DPH.

TIP: Plánujete nákup investičního zlata? Nabízí jej specializovaná prodejna v pražském Obecním domě, nebo její e-shop na adrese www.zlate-mince.cz.

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Marek

Zobrazit další články
Loupání česneku už nebude noční můrou. Za pár sekund se dá úplně bez pomůcek oloupat celá palice
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Zdravá a fit: Ideální cviky pro ženy po čtyřicítce, pro zdravé tělo i zdravého ducha
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruští piloti mají nad ukrajinskými bezkonkurenční výhodu: vidí je totiž mnohem dříve a pálit mohou z dálky až 400 km, bránit se jim nemohou