0,5kg kuřecího za 700Kč: V Česku realita. Pokud si nezkontrolujete účtenku, obchody vás budou nadále okrádat o peníze

V poslední době se objevily případy, kdy si lidé přinesli domů dražší nákup, než jaká byla reálná cena zakoupeného zboží.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Přesně to se stalo jednomu ze zákazníků obchodního řetězce Globus v pražských Štěrboholech. Informoval o tom na svém Twitteru. Koupil si tam půl kilogramu kuřecích prsou, která měla stát 136 korun. On však za ně musel zaplatit 706 korun, což je o 570 korun více. Na balení zakoupeného zboží totiž byla přidána ještě jedna další položka v duplikované podobě, což je v českých obchodech poměrně častou realitou. Pokud tak lidé nevezmou vše do vlastních rukou a neozvou se přímo u pokladny, obchody je budou dál oškubávat.

Chybu udělal i Penny Market

Nejde však o ojedinělý případ. Podobnou zkušenost má také zákaznice supermarketu ze Slaného na Kladensku. V místním obchodě si totiž vybrala balenou vepřovou kýtu bez kosti. Místo dvou kilogramů, které byly uvedené na etiketě, však kýta vážila jen necelé jedno kilo. Psal o tom web CNN Prima News. Žena si toho všimla až doma, když se jí zdál balíček menší než bylo uvedeno.

Poté, co maso zvážila, se však nestačila divit. Balíček byl totiž o polovinu lehčí. Do obchodu se tedy vrátila, prodejce chybu uznal a žena peníze dostala zpět. „V případě balených produktů nese dodavatel odpovědnost za správnost údajů uvedených na etiketě, a to včetně hmotnosti. V tomto případě se tedy jedná o jednoznačné pochybení dodavatele,“ cituje CNN Prima News mluvčího Penny Marketu Tomáše Kubíka. 

Zákaznici podvedli dokonce už třikrát

Špatnou zkušenost s obchodem Globus měla i zákaznice, která už dříve nakoupila zákusky v Pardubickém globusu. „Už 3x jsem doma otevřela zákusky a zjistila jsem, 3x znovu raději podotýkám, že tam chybí zaplacený zákusek. Vzhledem k tomu, že kupují zákusky za 30,90 korun, přijde mi to jako zásadní věc. Tímto jste mě odradili od nakupování čehokoliv v tomto obchodě,“ napsala na webu Vašestížnosti.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Lidé by si vždy měli zkontroloval účtenku ještě v obchodě

Já mám takovou zkušenost z pultového prodeje Globus, kde jsem kupovala kuřecí šunku. Mělo jí být 20 deka. Když jsem došla domů, napadlo mně jen tak ji kontrolně zvážit a zjistila jsem, že to je o pět deka méně. Na etiketě však bylo uvedeno 22 dekagramů a taky odpovídající cena. Už jsem se tam nevracela, ale naštvalo mně to,“ řekla Událostem247 Martina Koubková z Brna. „Když to tak poslouchám, asi bych měl taky dávat pozor na to, co mi prodávají, nikdy předtím mě to nenapadlo,“ uvedl pro Události247 Marek Benda z Brna.

Prodali vám někdy v obchodě méně zboží, než za co jste zaplatili? Podělte se s námi o vaší zkušenost dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články