3 kg potravin za 25 Kč: Tyto obchodní řetězce nabízí monstrózní slevy. Musíte si ale pospíšit, kdo dřív přijde, ten dřív bere

V době zdražování se jistě nenajde člověk, který by rád neušetřil. Pomoci s tím chtějí i některé obchodní řetězce, které zákazníkům vycházejí vstříc.

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

Lidl, Penny market nebo Albert. To jsou názvy obchodů, ve kterých se snaží šetřit potravinami. Mezi prvními přišel s tímto skvělým nápadem v roce 2022 Lidl. Tříkilové bedýnky s ovocem a zeleninou prodával v rámci projektu S Lidlem šetři jídlem za 25 korun. Později se kromě ovoce a zeleniny přidaly i chlazené výrobky, maso a ryby. Za minulý rok se v Lidlu prodalo asi 1 600 000 tříkilových bedýnek s ovocem a zeleninou. Teď je nahradily papírové tašky.

Šetřeme jídlem, vyzývají řetězce

Po Lidlu a Penny Marketu začali bedýnky prodávat loni v létě také v Albertu. Říkají jim záchranářské. Obsahují ovoce a zeleninu, kterou zaměstnanci daného sektoru vyhodnotí jako nesplňující požadavky na prvotřídní zboží. V rámci projektu Pomozte nám neplýtvat mohou zákazníci koupit tříkilové bedýnky za třicet korun. Psal o tom web Vitalia. Na jaře se první bedýnky začaly prodávat také v obchodním řetězci Globus.

iZdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
V bedýnkách většinou řetězce zákazníkům nabízí ovoce a zeleninu

Pravdou však je, že bedýnky Globus mix patří mezi všemi řetězci k těm nejdražším. Tři až tři a půl kilogramu nejméně čtyř druhů ovoce nebo zeleniny vyjde na téměř 50 korun, píše dále Vitalia. I přesto je o ně zájem, v rámci projektu Zachraň mě v Globusu prodali 21 tisíc bedýnek. „Jde tedy o zachráněné plody převyšující hmotnost 63 tisíc kilogramů, ročně tak můžeme dosáhnout záchrany 150 tisíc kilogramů ovoce a zeleniny,“ uvedla tisková mluvčí Globusu Aneta Turnovská.

Bedýnky jsem ještě neviděla, říká zákaznice

O tom, že je o bedýnky jídlem za pár korun obrovský zájem, svědčí i to, že je někteří zákazníci v prodejnách ještě nikdy neviděli, psal už dříve web Aktuálně. „To je pravda, já jsem se s těmito bedýnkami taky ještě v Lidlu ani v Albertu nesetkala, asi tam chodím moc pozdě. Ale i tak bych je nechala těm, co to víc potřebují. I když pochybuji, že takto přemýšlí všichni,“ řekla Událostem247 Anežka Pokorná z Brna.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Téměř každý řetězec působící v Česku už svým zákazníkům nabízí v rámci šetření zlevněné zboží nižší jakosti

Ani Kaufland nezůstal pozadu a nabízí potraviny k rychlé konzumaci ve vyhrazených prostorách. Zlevněné jídlo v úseku masa, mléčných výrobků, uzenin a suchých potravin označuje slevovou etiketou, píše web Seznam Zprávy. „Zákazníci naše koutky se zlevněným sortimentem znají a mají je v oblibě,“ řekla webu mluvčí Kauflandu Renata Maierl. Speciální prostory si levné potraviny vysloužily i v Bille, kde se prodávají se slevou 25 nebo 50 procent, dodávají Seznam Zprávy. 

Viděli jste někdy v obchodech zmíněné bedýnky? O vaše zkušenosti se s námi můžete podělit v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články