Bývalý zaměstnanec odhalil pravdu o úklidu v hotelech. Po přečtení už se v nich nikdy neubytujete. Jedním slovem hrůza

Pojedete letos na dovolenou a ubytujete se v hotelu? Pokud ano, věnujte velkou pozornost čistotě na pokoji.

i Zdroj fotografie: Kurt Kaiser / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Polský web Fakt nedávno informoval o zajímavém svědectví bývalé novinářky a blogerky Anny Augustyniak, která se na svém instagramovém profilu s názvem nofilterlife_by_ann podělila o značně znepokojující informace týkající se úklidu v hotelech. Na svém profilu lidem vyprávěla příběh ze Skotska, kde se setkala se zaměstnancem hotelu, který v minulosti pracoval jako uklízeč. Nyní spravuje vše kolem hotelového bazénu.

Hotelový pokoj by měl vypadat čistě

Když obdivovala čistotu a design hotelu, zmíněný zaměstnanec jménem Marcin ji zaskočil slovy, která jí prý navždy změnila život. Řekl totiž, že „hotelový pokoj by měl vypadat čistě, ne nutně být čistý.“ Blogerka upozornila, že takovýto přístup hotelových pracovníků k úklidu není způsoben leností, ale nedostatkem času.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Anna Augustyniak (@nofilterlife_by_ann)

Marcin začal popisovat, jak personál pokoje „uklízí“. Blogerce vysvětlil, že úklidový personál vezme špinavé povlečení postele a „rychle jím vyčistí vše kolem„. To platí i pro hotelové nádobí, které je často pouze otřeno špinavým povlečením po posledních návštěvnících pokoje. Pokud host zůstal v hotelu jen na jednu noc a na ložním prádle nejsou vidět žádné stopy použití, dostane ho i další host. K tomu, aby prádlo vypadalo jako nové se podle Marcina používá speciální tekutina s vůní.

Deky a přehozy se perou jednou ročně

Známá polská blogerka ve svém příspěvku popsala ještě další věc. Hotelové postele často obsahují přehozy, deky a dekorativní polštáře. Ty se podle ní perou maximálně jednou ročně, pokud vůbec. Po rozhovoru s bývalým úklidovým pracovníkem s sebou prý do hotelů začala vždy nosit dezinfekci. Tou pokaždé vyčistí ovladač od televize, kliky a vypínače. Pozornost prý věnuje i vaně, kterou si po příjezdu sama denzinfikuje.

iZdroj fotografie: Bin im Garten / Creative Commons / CC-BY-SA
Obzvlášť během letní dovolené se lidé rádi ubytují v hotelech

Za pravdu jí dali i někteří komentující pod jejím příspěvkem. Někteří z nich tvrdí, že pracovali v hotelech a její zkušenost přesně odráží to, jak úklid na hotelových pokojích funguje. Je nutné zmínit, že takovýmto způsobem nefungují zcela jistě všechny hotely. Čistota na hotelovém pokoji je ovšem něco, co by si měli lidé vždy řádně zkontrolovat. Práce zaměstnanců v daném resortu totiž nemusela být odvedena vždy úplně poctivě.

Využíváte na dovolené ubytování v hotelech? Pokud ano, jaká je vaše zkušenost s čistotou na pokojích? Podělte se s námi o vaše zkušenosti dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články