Česká firma lidem brutálně zlevnila energie. Tohle tu ještě nebylo. Využijte toho rychle, než si to rozmyslí

Pozitivní trendy na velkoobchodním trhu s energiemi se projevují i v konečných cenách energií, které výrazně zlevňují.

i Zdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
                   

Drahé energie byly horkým tématem loňské zimy. A i když nyní díky letním teplotám Češi výdaje za topení neřeší, problémy pro mnohé zdaleka nekončí. Jak například nedávno upozorňovaly Události247, řada lidí má z loňského roku draze zafixované smlouvy na vysoké částky, které však zdaleka neodpovídají současným cenám energií. Nyní se však zdá, že útrapám s drahými účty by mohl být konec.

Rýsují se lepší časy

Nové cenové nabídky, které se obvykle nachází pod vládním stropem, začali dodavatelé energií ve velkém představovat již na jaře. V květnu výrazně zlevnily například společnosti ČEZ, Moravské naftové doly (MND), Tedom Energie nebo Pražská plynárenská. Nyní lidem energie brutálně zlevnila také další česká firma. Taková nabídka tu ještě nebyla a mnozí jí tak mohou jen stěží uvěřit. Lidé by se však neměli příliš rozmýšlet a využít jí rychle.

iZdroj fotografie: Andrè Bellingrodt / Creative Commons / CC-BY-SA
Ceny energií v loňském roce výrazně rostly

Jedná se o firmu Pražská energetika (PRE). Již od 1. září dostanou významně nižší ceny nejen noví, ale i stávající zákazníci. Konkrétně cena elektřiny poklesne o 20 procent. „Roční úspora pro typického zákazníka Pražské energetiky, který elektřinou neohřívá vodu a netopí, bude činit průměrně 1990 korun. Zákazníci s bojlerem ušetří v průměru za rok 5270 Kč,“ cituje vyjádření PRE web Novinky

Plyn pak u společnosti zlevní dokonce o 30 procent. Jeho ceny se tak pro Čechy odebírající komoditu u této společnosti sníží na 1740 Kč/MWh, což je výrazně pod vládním limitem stanoveným na 2500 Kč/MWh.

Zlevnila i MND

Tato společnost nové ceny uvedla v platnost dokonce již 1. srpna, přičemž zlevnění je ještě výraznější. Pro stávající zákazníky se u plynu jedná o 38procentní pokles, u elektřiny pak ceny spadly o stěží uvěřitelných 45 procent. Zoufat však nemusí ani lidé, kteří by rádi k MND přešli. Pro nové klienty se cena plynu sníží o 25 procent, u elektřiny pak dojde ke zlevnění o 20 procent.

Konec státního zastropování cen energií může být pro některé Čechy likvidační. Nadějí jsou nové smlouvy s dodavateli

Důvodem hromadného snižování cen jsou především stabilní podmínky na energetickém trhu. I přes aktuálně příznivý trend poklesu cen energií však již mnozí Češi nechtějí znovu riskovat rychlý nárůst a raději si své aktuální tarify fixují. To potvrzuje také generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec „Zájem o fixované produkty v posledních týdnech roste. Důvodem může být blížící se topná sezona a předpokládané ukončení platnosti vládních stropů,“ uvedl pro web Seznam Zprávy.

Zdroj: oEnergetice, Novinky, Seznam Zprávy

Myslíte si, že ceny energií letos v zimě čeká další vysoký nárůst? Napište nám svůj názor do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články