Česká firma vám za váš telefon vyplatí na ruku 100 000 Kč. Rychle zjistěte, zda máte na peníze nárok, akce brzy končí

Dostat za svůj používaný telefon 100 tisíc korun? To je skutečně lákavá nabídka. Platí však jen pro majitele vybraných mobilů.

i Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
                   

V dnešní době prudkého zdražování se spoustě lidem hodí každá koruna navíc. Řada Čechů hledá různé formy dalšího přivýdělku, aby své rodinné rozpočty alespoň trochu vylepšili. Mnoho z nich přitom nejspíš neví, že nemálo peněz mohou dostat i za svůj starý telefon. A to dokonce víc, než kolik byla jeho pořizovací cena.

Možná máte na peníze nárok i vy

Odměnu vypsala společnost Plus4U, která vlastnila nedávno zkrachovalý e-shop Mamut. Konkrétně se finanční honorář týká telefonů značky Apple, které se staly součástí nebývale velké krádeže. Přes internetový obchod totiž zmizelo více než 100 tisíc mobilů a 360 tisíc sluchátek. Nyní se firma snaží dohledat, o které produkty šlo, a to skutečně velmi originálním způsobem.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Nabídka lákavé odměny platí jen pro majitele telefonů značky Apple

Společnost spustila akci nazvanou Lovci jablek, jejímž cílem je ukradená zařízení najít. Tým IT profesionálů pro tyto účely vytvořil online aplikaci, kterou mohu využít všichni uživatelé telefonů Apple. Stačí do ní zadat sériové číslo svého iPhonu a zjistit, zda máte na peníze nárok i vy.

Pokud se číslo shoduje s jedním z kradených mobilů, které e-shop před svým krachem ztratil, můžete si o pohádkovou odměnu zažádat. Tato česká firma tak všem lidem, kteří kradený iPhone vlastní, za jejich telefon vyplatí na ruku 100 tisíc korun. Mobil pak samozřejmě lidem zůstane, slibuje ve své výzvě firma.

Lidé by si měli pospíšit

Akce totiž brzy skončí. Konkrétně poslední zářijový den nebo po vyplacení odměn v celkové hodnotě 1,5 milionu korun. „Prakticky to znamená, že odměnu ve výši 100 tisíc korun získá prvních patnáct uživatelů, kteří v aplikaci nahlásí telefon odpovídající naší databázi. Jsme ale připraveni akci prodloužit a objem odměn navýšit, pokud uvidíme, že je úspěšná a přispívá k odhalení celého podvodu,“ uvedl pro web iRozhlas manažer Plus4U David Kimr.

Tak velká akce nebývá v Česku obvyklá. Zde je však důvod zřejmý. Podle Kimra se totiž jedná o vůbec největší podvod se spotřební elektronikou v historii Česka. To potvrzuje také suma, kterou aktuálně e-shop svým věřitelům dluží. Jedná se o stěží uvěřitelných 5 miliard korun.

Zdroj: iRozhlas

Vlastníte telefon od značky Apple? Dejte nám vědět do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články