Zákaz jezdit autem do práce: EU se rozhodla, že všichni budeme muset jezdit tímto ekobusem, bez výjimek

Ačkoli ohled na životní prostředí je jistě důležitý, některé plány politiků jsou pro mnohé lidi již za hranou.

i Zdroj fotografie: e.Volution
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Důraz na ekologii se v posledních letech začíná čím dál více promítat do všech aspektů života. Výjimkou není ani doprava. Právě auta totiž patří mezi významné producenty škodlivých emisí. Někteří už ale v honbě za enviromentální udržitelností neznají mezí. Jeden z nápadů politiků v Evropské unii chce totiž ve zkratce zakázat lidem jezdit autem do práce.

Do budoucna už jen elektromobily

Jak v minulosti informovaly Události247, politici v legislativních orgánech Evropské unie již loni přijali návrh, který má od roku 2035 zakázat prodej automobilů se spalovacím motorem. To však zdaleka není jediné opatření, které by Brusel rád zavedl.

Je to tady: Benzín a nafta za 200 Kč/litr. Plány EU jsou k pěněženkám lidí nelítostné

Aktuálně si chtějí politici došlápnout na lidi, kteří se do práce dopravují vlastním vozem. Většina aut je totiž často obsazena jen jedním nebo dvěma lidmi, což rozhodně není ekologické. Daleko lepší by nejspíš pro životní prostředí bylo, kdyby lidé jezdili hromadnou dopravou. To ale mnoho z nich z různých důvodů nechce. Evropskou unii to však očividně nezajímá. Jak vyplývá ze strategických materiálů, evropští politici se rozhodli, že všichni budou muset jezdit ekobusem či jiným dopravním prostředkem, který není pro planetu tak škodlivý. A to bez výjimek.

Plány Bruselu zní jasně

Jak vyplývá z materiálu Evropské komise, ekologizace mobility musí pro dopravu znamenat novou cestu růstu. Mobilita v Evropě by měla být založena na účinném a vzájemně propojeném multimodálním dopravním systému osobní i nákladní dopravy“, cituje dokumenty web AutoŽivě.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Elektřina a vodík jsou mnohými považovány za pohonné hmoty blízké budoucnosti

Mnoho podnikatelů tak již vycítilo tento nadcházející trend a přichází s různými inovacemi, jak hromadnou dopravu co nejvíce zefektivnit. Například německý výrobce e.Volution představil pendlovací autobusy Shuttle. Ty jsou kromě jiného vybaveny i počítači, takže cestujícím umožní při dopravě do zaměstnání již pracovat a šetřit tak drahocenný čas. I přesto se ale tyto novinky jistě řadě lidí nebudou líbit a nadále budou chtít jezdit vlastním vozem. To však nejspíš bude s postupem času kvůli nejrůznějším nařízením čím dál komplikovanější a nákladnější.

Zdroj: AutoŽivě

Souhlasíte s tím, aby lidé do práce museli jezdit ekologickými hromadnými dopravními prostředky? Napište nám svůj názor do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články