Hoteliéři nad chováním Čechů na dovolené jen nevěřícně kroutí hlavou. Tohle jsme tu ještě neviděli, říkají

Že jsou Češi šetřiví a na dovolené jezdí s nabalenými řízky není žádnou novinkou. To, co ale předvedli v jednom bulharském hotelu je už opravdu moc.

i Zdroj fotografie: Bin im Garten / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Na těžko uvěřitelné svědectví několika turistů, kteří před pár týdny navštívili známé letovisko Slunečné pobřeží nedaleko Burgasu, upozornil web PrahaIN. Zmínění Češi totiž chtěli ušetřit a tak prozradili, jak na místě jíst a pít, pokud si člověk nezaplatí plnou penzi.

V bulharském Lidlu je nákup za hubičku

Stačí, abyste měli v blízkosti svého pobytu nějaký obchodní řetězec. V tomto případě je to Lidl. Jak píše PrahaIN, tamní ceny jsou navíc o dost nižší než v České republice. Reportéři webu namátkou vybrali sortiment ze začátku července a chléb byl v akční nabídce za 12 korun, jogurt XXL stál 15.50, tuňáková paštika 14 korun a místní pivo o objemu dvou litrů se dalo koupit za 26 korun.

iZdroj fotografie: Николай Максимович / Creative Commons / CC-BY
V bulharském Lidlu je zboží pro zákazníky o poznání levnější

Jedete do Lidlu, nakoupíte za hubičku a vrátíte se do hotelu a máte ušetřeno a kvantum jídla,“ řekl webu PrahaIN jeden z českých turistů, který není zdaleka jediný, kdo podniká podobné výlety do místních supermarketů. Nad jejich chováním zůstává hoteliérům rozum stát. Nechápou totiž, proč Češi na dovolené u moře tak šetří a nedopřejí si alespoň jednou za rok pobyt se vším všudy.

Češi letos chtějí na dovolené ušetřit

Můžeme leda kroutit hlavou, to je vše. Dělají to ti, kteří si nezaplatí all inclusive a jsou buď bez jídla, nebo s polopenzí, přičemž restaurace za nižší cenu, než máte v Praze, jsou na každém rohu. V supermarketech Češi často nakupují piva, aby měli dostatek a různé polotovary za mnohem nižší nebo stejné ceny jako v České republice,“ popsal pro PrahaIN jeden z místních majitelů hotelu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Na dovolenou do Bulharsku vyráží každoročně zástupy českých turistů

No to je teda ostuda, nenapadlo by mě vykupovat obchody jen proto, že je to se slevou. Navíc v Bulharsku je jídlo dobré a není ani tak drahé,“ řekl Událostem247 Josef Mařák, který se na letošní dovolenou chystá do bulharského Neseberu.

Web iDnes navíc Čechům poradil, jak se nákupů v akcích nemusí vzdát ani během letních dovolených. Slevy některých oblíbených supermarketů lze totiž využívat i za hranicemi. Stačí k tomu využít věrnostních karet instalovaných v mobilu anebo se v dané zemi jednoduše zaregistrovat. Více než dvě třetiny lidí se s výdaji za letošní dovolenou vejde do 30 tisíc korun. Aby ušetřili, pojedou na kratší dobu a omezí stravování v restauracích. Ukázal to průzkum, o kterém informoval web SeznamZprávy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články