Tohle se může ze sekundy na sekundu stát i vám: Jediný telefonát a muž přišel o 183 000 korun

Podvodníci si tentokrát našli opravdu nechutný trik, který cílí hlavně na starší lidi.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

89letý muž z Kielce se stal terčem podvodníků a přišel o opravdu velkou sumu peněz. Osoba, která se vydávala za advokáta, ho přesvědčila, že jeho rodinní příslušníci jsou drženi ve vazbě místní policií a je potřeba zaplatit kauci za jejich propuštění. Podobný telefonát od podvodníků přitom může přijít ze sekundy na sekundu komukoliv z nás.

Muž se rozhodl kauci zaplatit

Polská městská policie v Kielcu informovala ve svém prohlášení o podvodné metodě nazvané rodinný příslušník, napsal server Fakt. Zmíněný pán byl výše popsaným způsobem okraden o majetek v hodnotě 34 000 PLN (přibližně 183 000 Kč). Podvodník tvrdil, že je právník. Ten muži telefonicky sdělil, že jeho dcera a zeť měli autonehodu a jsou drženi v policejní vazbě. Pro jejich propuštění je údajně nutné zaplatit kauci.

iZdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
Podvodníci se s podobným trikem mohou ozvat komukoliv

Falešný právník dále při telefonním hovoru předal telefon falešným příbuzným starého muže, aby celou situaci potvrdili. Senior měl zprvu pochybnosti kvůli odlišným hlasům. Podvodník mu ale řekl, že hlasy byly změněny kvůli úrazům obličeje z dopravní nehody. To byl pro muže rozhodující moment a rozhodl se tak „kauci“ zaplatit.

Telefonát dceři a bylo jasno

Muž z Kielce podvodníkovi řekl, že z hlediska cenností má pouze šperky a sběratelské mince, hotovosti prý příliš mnoho neměl. Další podvodník, údajný asistent právníka, ho krátce poté navštívil a senior mu předal všechny své cennosti v hodnotě 34 000 zlotých, tedy v přepočtu zmíněných více než 180 tisíc korun. Půl hodiny poté se pro jistotu rozhodl zavolat své dceři, zda vše dopadlo dobře. Ta zmíněný případ popřela a muž v tu ránu zjistil, že byl oklamán.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zmíněný muž přišel během jediného dne o téměř 200 tisíc korun

Policie podle serveru Fakt varuje před tímto nyní poměrně častým typem podvodů. Policie dále vyzývá seniory k opatrnosti. Pokud vám někdo zavolá s podobnou zprávou, měli byste okamžitě kontaktovat policii. Nejen o podobných podvodech vás koneckonců pravidelně informujeme na Událostech247. Naposledy jsme například informovali o krádežích mobilů.

Zdroj: Fakt

Ozval se vám někdy někdo s podobným podvodem? Podělte se s námi o vaše zkušenosti dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články