Jedna skupina Čechů může ušetřit tisíce Kč na účtech za telefon a internet. Máte na novou slevu nárok i vy?

Přijdou vám účty za volání a internet moc drahé? Zjistěte, zda náhodou nepatříte do skupiny Čechů, která může na tyto služby využít lákavou slevu.

i Zdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
                   

Zdražování postihuje všechny oblasti, telefon a internet nevyjímaje. Ceny volání a SMS zpráv například zvedne již od března virtuální operátor Tesco Mobile, uvádí web Mobilmania. A třeba z nejvyužívanějších operátorů v Česku, O2 pak letos zdražil internet, píše dále web Hospodářské noviny. Existuje však skupina Čechů, která na účtech za telefon a internet může ušetřit až tisíce korun ročně. Zjistěte, koho se tato výhoda týká.

Kteří Češi mohou získat na volání a internet slevu?

Jedná se o lidi s nízkými příjmy nebo ty, kteří jsou zdravotně postižení. Jak připomíná web Novinky, pravidlo platí již od loňského roku. Tehdy Český telekomunikační úřad operátorům nařídil, aby své služby těmto skupinám lidí poskytovali za zvýhodněné ceny. Nabídka se pak týká všech tarifů, a to jak u mobilních, tak pevných hlasových služeb a internetu.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Slevu mohou u svých operátorů uplatnit i lidé s nízkými příjmy

Každý Čech, který do této skupiny spadá má tedy nárok na každoměsíční slevu do maximální výše 200 korun, uvádí dále web Novinky. To ve výsledku může ročně činit až 2400 korun, což rozhodně není málo. Zvlášť v dnešní době, kdy se zdražuje prakticky vše a mnozí lidé musí počítat každou korunu.

Kdo má na slevu nárok?

Jednu ze skupin, která slevu na internet a volání může čerpat tvoří osoba s nízkými příjmy. Ty jsou definovány jako jedinci s příjmem nižším než 2,15násobek životního minima za poslední kalendářní čtvrtletí, píše web Finance. Pro úplnost dodejme, že životní minimum pro jednotlivce aktuálně činí 4860 korun, jak vyplývá z webu Úřadu práce.

Dále pak mají na výhodu nárok lidé s průkazem ZTP/P. Ti přitom mají i další zvýhodnění – Události247 například dříve psaly o tom, že auta, která tyto osoby přepravují nemusí pro jízdu po dálnici platit za dálniční známku. V neposlední řadě pak mohou výhodné zlevněné volání a internet využít také osoby s úplnou nebo praktickou hluchotou, ti, kteří jsou závislí na pomoci jiných osob a dokonce i lidé, kteří se o tyto osoby starají, dodává server Finance.

Je podle vás v pořádku, aby výše zmíněné skupiny Čechů dostávaly slevy za volání a internet? Napište nám svůj názor do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články