Jste klienty Všeobecné zdravotní pojišťovny? Máte nárok na velké peníze. Kdo si o odměnu do 2 týdnů neřekne, ten nic nedostane

Velká část Čechů má nyní poslední příležitost, jak od své pojišťovny získat peníze navíc.

i Zdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
                   

V předvánoční době se mnohým Čechům hodí každá koruna navíc. Nakupování dárků či vánoční výbavy totiž vyžaduje finance nad rámec obvyklých výdajů. Pro všechny, kteří jakýkoli finanční příspěvek uvítají s nadšením je zde dobrá zpráva. Po tom, co předvánoční příspěvky začala rozdávat energetická firma E-ON, jak psaly Události247 je tu další jedinečná příležitost. Nárok na velké peníze nyní mají klienti Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Čas na to si o ně zažádat se ale rychle krátí.

Možnost získat peníze je časově omezená

Jak pojišťovna píše na webu VZP, klienti mají nyní poslední příležitost pro získání příspěvků z fondu prevence za tento rok. Pokud na peníze máte nárok, pak si ale pospěšte. V některých případech totiž podávání žádostí končí už v polovině prosince. Ten, kdo si o odměnu do 2 týdnů neřekne, tak nic nedostane. O něco více času pak budou mít lidé, kteří žádost podají elektronicky prostřednictvím aplikace. Ti tak mohou učinit až do konce roku.

iZdroj fotografie: Daniela Beránková pro Události247
Češi mohou od pojišťovny získat klidně tisíce korun ročně

Rozhodně se přitom nemusí jednat o malé peníze. Podle typů žádostí mohou jednotlivé příspěvky dosahovat stovek až několik tisíc korun. „Tato finanční podpora může při péči o zdraví vlastní i svých blízkých výrazně ulevit rodinnému rozpočtu, od příjemců často slyšíme, že příspěvek byl pro ně motivací k absolvování například preventivních vyšetření,“ uvádí na webu VZP náměstek ředitele VZP ČR Ivan Duškov.

Na co lze příspěvky čerpat?

Škála benefitů je skutečně široká a zahrnuje různé věkové skupiny od novorozenců až po seniory. Podle webu VZP je vůbec nejčastěji čerpaný příspěvek na pohyb, a to jak u dospělých, tak u dětí, kde může dosáhnout až tisíc korun. Velmi časté jsou pak i příspěvky na různá očkování, které obvykle dosahují od několika set až po tisíce korun.

Zatímco výše zmíněné benefity mohou využít prakticky všichni klienti pojišťovny, další jsou určeny jen pro určité skupiny lidí. Například ženy po porodu mohou získat celkem 3 500 korun na předporodní kurz či různá vyšetření nebo potřeby pro miminko. Až 6 tisíc korun pak mohou čerpat diabetici, konkrétně „na přístrojové ošetření diabetické nohy a na nákup diabetických pomůcek“ doplňuje server VZP. A to už skutečně nejsou malé peníze.

Využíváte příspěvky z fondu prevence? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články