Kdo je starší 18 let, může už letos v říjnu získat od státu 3 200 Kč. Řekneme vám, jak na to

Získat od státu v přepočtu několik tisíc korun na ruku? Někteří lidé je opravdu dostanou, a to už za pár týdnů.

i Zdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

V blízké budoucnosti budou mít lidé možnost získat zajímavý finanční příspěvek. Nabídka od polského státu ovšem neplatí pro všechny. Půjde o zhruba 155 tisíc lidí. Pro většinu lidí půjde o příspěvek ve výší 600 PLN (v přepočtu zhruba 3 200 korun). V některých případech ale může dosáhnout až 800 PLN (v přepočtu asi 4 250 Kč).

Odměna se liší podle toho, co v komisi děláte

Zmíněná odměna, nebo chcete-li přídavek, by měl být připsán na účty lidí letos v říjnu. Nabídka je určena pro ty, kteří jsou ochotni pracovat o víkendu, konkrétně 15. října. Ten den se totiž v Polsku konají volby do Sejmu a Senátu a odměnu dostanou členové volebních komisí, jejich místopředsedové a předsedové.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Předsedové polských volebních komisí dostanou až 800 PLN (v přepočtu něco málo přes 4 200 Kč)

V případě předsedů komise se bude jednat o zmíněných 800 PLN, tedy něco přes 4 200 korun. Místopředsedové dostanou odměnu 700 PLN (zhruba 3 700 Kč) a zmínění členové komisí by měli dostat v přepočtu 3 200 Kč. Hlavními podmínkami pro účast v komisi je mít polské občanství a být plnoletý.

Volby v Česku

Možná se sami sebe ptáte, proč vás o něčem podobném vůbec informujeme, když se volby odehrávají v Polsku? V Polsku totiž žije tisíce Čechů, kteří mají polské občanství a mohou se tak klidně ucházet o to, aby mohli být členy tamních komisí. Proč to tedy nezkusit, když polský stát potřebuje zhruba zmíněných 155 tisíc členů ve volebních komisích?

iZdroj fotografie: Jan Kameníček / Creative Commons / CC-BY-SA
Voleb bude v Česku v roce 2024 hned několik

Pro většinu Čechů jsou ovšem přirozeně relevantní tuzemské volby. V roce 2024 budou rovnou tři, konkrétně senátní, krajské a ty do evropského parlamentu, informoval web Novinky. V minulém roce byly odměny v českých volebních komisích podle webu SeznamZprávy následující: předseda komise dostal za jeden den voleb 2 200 korun, místopředseda 2 100 a člen komise dostal 1 800 korun za den voleb.

Zdroj: Pkw.gov.pl, Novinky, SeznamZprávy

Byli jste někdy členové volebních komisí? Pokud ano, podělte se s námi o vaší zkušenost dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Daniel Procházka
Autor článku

Daniel Procházka

Nadšenec do politiky a kultury. Momentálně i redaktor pro Události247, díky kterým můžu své zájmy rozvíjet.

Zobrazit další články