Kdo má tohle doma na svém okně, dostane na ruku 20 000 Kč. I vy? Ozvěte se rychle, nabídka končí už v prosinci 2023

Někteří Češi mohou ještě letos získat nemalou finanční částku jen za to, co budou mít v následujících týdnech na svých oknech či balkonech.

i Zdroj fotografie: Palickap/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

V dnešní době se mnoha lidem hodí každá koruna navíc. Není se tak čemu divit, že nabídka lákavého přivýdělku pouze za to, že mají doma na svém okně určitou věc, mnohé Čechy zaujala. Pokud byste peníze také rádi získali, pak ale pozor, nabídka neplatí pro každého. A co víc, tato možnost je časově omezená a končí už v prosinci.

Vánoční výzdoba na okně se letos vyplatí

Konkrétně mohou možnost lákavé finanční odměny využít obyvatelé Českých Budějovic. Vedení města totiž letos vyhlásilo vánoční soutěže o nejhezčí dekorace oken a balkonů, píše web Novinky. Zájemci mohou soutěžit hned ve 3 kategoriích, kterými jsou Vánoční okno, Naše ulice a Volná kategorie. Fotografie své výzdoby pak mohou zasílat až do 23. prosince, uvádí web města České Budějovice.

iZdroj fotografie: Karelj/ Creative Commons / CC-BY-SA
Vánoční výzdoba je v předvánočním čase k vidění na každém rohu, třeba i v obchodních centech

Kromě ocenění město nabízí v rámci soutěže také atraktivní finanční odměny. Ty mohou dosáhnout skutečně lákavých částek. Například ten, kdo bude mít nejhezčí výzdobu v kategorii Naše ulice dostane na ruku celkem 20 tisíc korun. A bez odměny neodejdou ani ti, kteří obsadí druhé či třetí místo.

Není to zbytečné rozhazování?

Zatímco někteří soutěž přivítali s nadšením, jiní se nad jejím smyslem dost možná podivují. Zejména v dnešní době, kdy musí šetřit nejen domácnosti, ale i vedení měst a obcí. Jaký je tedy důvod vyhlášení soutěže? „Město České Budějovice podporuje snahy občanů o zkrášlování svého okolí,“ píše web města. A to potvrzuje i radní Českých Budějovic Michal Šebek (ODS). „Hlavním smyslem je motivovat občany k tomu, aby se zapojili do vytvoření krásného prostředí ve veřejném prostoru a tím si vzájemně udělali město hezčí,“ řekl pro web Novinky.

Zároveň je nutné připomenout, že se v Česku nejedná o nijak ojedinělou záležitost. Například loni soutěžili v klání o nejhezčí dekorace na okně či balkoně obyvatelé Tachova, jak uvádí server Deník. Ačkoli odměnou jim nebyla finančí částka, vyhrát mohli věcné dary. A vskutku velmi lákavou odměnu v podobě zájezdu za 100 tisíc korun pak v minulosti nabízela za nejhezčí výzdobu i soutěž portálu TN, připomíná web TN.

Dáváte si do oken či na balkón vánoční výzdobu? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
56 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články