Ten, kdo vlastní starší auto dostane od státu peníze na ruku. Řidiči jásají, konečně si budou moci dovolit nový vůz

Řidiči si mohou od státu nechat vyplatit peníze za svůj starý vůz. Řada z nich o tom však stále netuší

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Vláda se konečně rozhodla zavést program, který má podpořit ekologičtější dopravu a zároveň automobilový průmysl. Na své si ale přijdou i řidiči starších vozů. Nový program, o kterém informuje web AutoŽivě, spočívá ve vyplácení tzv. šrotovného na stará auta.

Peníze na nové auto na ruku

Majitelé starých vozidel se už teď mohou těšit z peněz na nové auto, pokud se rozhodnou svoje stávající vozidlo vyřadit z provozu. Takový krok má za cíl motivovat české řidiče k nahrazení starších neekologických aut těmi novějšími, což by mohlo ve výsledku vést k celkovému snížení emisí v ČR.

iZdroj fotografie: abcMedia
Řidiči by si díky šrotovnému mohli pořídit novější a ekologičtější auto

Podle AutoŽivě může program šrotovného nabízet řidičům finanční odměny klidně až do výše desítek tisíc korun, což už je pořádný balík. To by lidem mohlo značně usnadnit nákup nového auta. Jásají koneckonců i automobilky, které můžou mít díky podobnému programu daleko vyšší odbyt nových aut než doposud.

S penězi ze šrotovného si mohou řidiči dělat, co chtějí

Vládní program je součástí dlouhodobé snahy o podporu udržitelné dopravy. Zároveň se tím vláda snaží vyjít vstříc řidičům starších aut. Neočekává se ale jenom to, že si řidiči koupí další benzínové či naftové auto. Mimo motivace k výměně starých vozidel za novější si vláda slibuje i další věci. Program má lidi podpořit nakoupit víc elektrických a hybridních vozidel. Co ale už každý udělá se svými penězi ze šrotovného, je čistě na něm samotném.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Starší auta často nesplňují stávající přísné emisní normy

Abychom to tedy shrnuli, program šrotovného představuje obrovskou příležitost pro majitele starších aut k výměně za novější a ekologičtější vozidla, a to v podstatě s finanční podporou státu. Je jasné, že řidiči jásají, pokud jim to byť jen trochu usnadní nákup nového vozu. Zároveň by ale celá iniciativa měla mít pozitivní vliv na životní prostředí.

Máte starší auto? Pokud ano, uvažujete nad tím, že si za něj necháte vyplatit peníze? Řekněte nám to dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články