Klienti známé české banky zuří: Od 1. října nám napaří nesmyslné poplatky, to snad nemyslí vážně

Jedna z největších českých bank. Moneta Money Bank, zvedá od října některé poplatky. Chce klienty donutit k větší samostatnosti.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Upozorňujeme čtenáře, že následující text a komentář je publicistickým článkem, který obsahuje soukromý názor autora.

Většina lidí si dnes vyřizuje potřebnou administrativu přes internet. Online bankovnictví jim ušetří čas a nemusí chodit s každou platbou do banky, ale peníze pošlou jednoduše přes bankovní aplikaci. Jsou však stále tací, kteří si raději vše vyřizují na pobočkách. Tomu se teď jedna z velkých českých bank snaží zamezit zdražením svých služeb. Upozornil na to web Měšec.

Jedna SMS za pět korun

Pro klienty Moneta Money Bank bude od 1. října platit nový ceník. Změna poplatků se týká zadávání plateb na pobočkách, výběrů hotovosti na pokladnách nebo vybraných operací na bankomatech. Pokud jsou však klienti uživateli Smart Banky, Internet Banky nebo využívají bankomaty přímo od Monety, nebo sdílené, měli by se novým poplatkům vyhnout. Je ale jasné, že ne všichni to mají takto nastavené, a pro některé klienty dané banky mohou být nové poplatky přítěží.

iZdroj fotografie: Jiří Klimenský pro Události247
Potvrzovací SMS zprávy budou pro některé klienty Monety od 1. října zpoplatněny

Moneta od října tedy zpoplatní SMS zprávy, které jsou potřebné k potvrzení plateb nebo k přihlášení do internetového bankovnictví. Každé zaslání takzvaného mobilního klíče nově bude stát klienta pět korun. Doteď byla tato služba zdarma. Snahou banky je tímto krokem důrazněji motivovat klienty, aby přešli na modernější a bezpečnější ověřování přes mobilní aplikaci. Tento způsob zůstává nadále bezplatný. „Všichni klienti mohou využít autorizace přihlášení a transakce přes Smart Banku zdarma,“ zdůrazňuje Moneta.

Starší lidé budou mít výjimku

Senioři se novinky bát nemusí. Výjimka totiž zůstane pro klienty nad 65 let věku, kteří i nadále budou mít doručení mobilních klíčů formou SMS na českého operátora zdarma. Psal o tom web Peníze. „Tak to jsem ráda, že pro nás to zůstane. Už tak trvalo, než mě dcera naučila dávat platby přes internet. Kdybych se teď měla zase učit něco nového, tak nevím,“ řekla Událostem247 Jarmila Maurerová z Mikulova, která letos oslaví 75. narozeniny. Změnami projdou i výběry peněz na pobočkách.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zadávání plateb na pobočkách Monety bude rovněž od letošního října zpoplatněno

Pokud bude chtít klient vybrat hotovost na pobočce s pokladnou, nově ho to bude stát 120 korun namísto dosavadní stovky. Banka se tak snaží přesměrovat klienty na vlastní a sdílené bankomaty. Jak připomíná web Měšec, jsou to všechny bankomaty od Air Bank, Komerční banky a UniCredit Bank, na kterých jsou výběry bez poplatku. Kromě výběrů banka ale podraží ze stovky na 120 korun také poplatky za další služby poskytnuté na pobočce. Sazebník poplatků najdou klienti také na webu banky.

Myslíte si, že je zavedení podobných poplatků ze strany Monety správné rozhodnutí? Dejte nám váš názor vědět dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
102 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články