Koncesionářské poplatky pro ČT bude platit každý, bez výjimek: Nejenom za televizi, nově i za počítač, telefon nebo tablet

Koncesionářské poplatky by se měly navýšit, myslí si vedení České televize. U toho to však nekončí.

i Zdroj fotografie: Ben Skála / Creative Commons / CC-BY-SA
                   

V poslední době se hojně proslýchá, že se koncesionářské poplatky pro Českou televizi zvýší. V minulosti o tom už mluvil stávající ředitel Petr Dvořák, jak Události247 informovaly minulý rok. Tehdy řekl, že aby nemuselo docházet k omezování programu ČT, měl by se poplatek plošně zvýšit na 190 korun měsíčně. Momentálně činí 135 korun. Jeho výše nebyla změněna od roku 2008, napsal web Blesk.

Nově bude poplatek nejenom za televizi

Ředitelem televize byl ovšem nedávno zvolen někdo jiný, konkrétně ředitel brněnského studia Jan Souček, který do funkce nastoupí 1. října. Ten má ovšem podobný názor, a to poplatek navýšit. Nejde ale jenom o výši poplatku. Už stávající ředitel Dvořák řekl, že by se placení poplatku nemělo vyhnout nikomu, kdo médium veřejné služby využívá v jakékoliv formě, informoval iRozhlas.

Za televizi, mobil, počítač i tablet: Koncesionářské poplatky pro ČT bude platit každý bez výjimky a víc než doposud

Podle něj by tak měli poplatek hradit nejenom vlastníci televizí, ale i počítačů, tabletů a telefonů. Každý z těchto Čechů by si tak podle něj měl sáhnout do kapsy za koncesionářský poplatek, který se navíc pravděpodobně navýší. Princip platby poplatku za domácnost by měl být podle Dvořáka zachován, píše dále iRozhlas. Z jeho slov je jasné, že by měl poplatek pro ČT platit každý, a to bez výjimek.

Lidé, kteří nezaplatí poplatek přijdou o iVysílání

Nově zvolený šéf ČT Souček nenavrhnul jenom navýšit poplatky. Těm, kteří koncesionářský poplatek nezaplatí, by rád zrušil iVysílání, řekl v rozhovoru pro server E15. iVysílání je internetový program České televize, který divákům umožňuje sledovat v minulosti odvysílané programy. Souček si od takového rozhodnutí slibuje zvýšení celkových příjmů televize, píše dále E15.

iZdroj fotografie: VitVit / Creative Commons / CC BY-SA
Česká televize je jedno ze tří tuzemských médií veřejné služby. Dalšími jsou Český rozhlas a Česká tisková kancelář

Ačkoliv ani jeden ze zmíněných plánů není dosud zrealizovaný, pravděpodobně se ho brzy dočkáme. Vedení ČT dlouhodobě tvrdí, že koncesionářský poplatek 135 korun není dostatečný. Výši poplatku ovšem stanovuje zákon, proto toto rozhodnutí není pouze na České televizi, ale i na politicích, informoval dále iRozhlas.

Byli byste ochotni platit koncesionářské poplatky pro ČT za všechna zařízení, která vlastníte? Dejte nám to vědět dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články