Máte doma ještě vkladní knížky? Můžete díky tomu hravě získat 1 000 000 Kč

Zdá se, že vkladním knížkám již v dnešní době odzvonilo. Pokud je ale stále vlastníte, můžete díky nim získat velké sumy peněz. Víte jak?

i Zdroj fotografie: Merimac1/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

Vkladní knížky byly kdysi jedním z nejpopulárnějších způsobů spoření. Nabízely bezpečné uložení peněz s garantovaným úrokem, byť často nízkým. S příchodem dalších investičních možností však jejich obliba u lidí klesala a většina bank je tak postupně vyřadila ze své nabídky.

V čem byly vkladní knížky specifické?

Na rozdíl od dnešních, moderních spoření měly vkladní knížky papírovou podobu. Banka do nich znamenávala všechny vklady a výběry, jež lidé provedli. To už je dnes ale poněkud zastaralé. V poslední době je tak lidé využívají zejména jako spořící účty pro děti, kam mohou rodiče nebo prarodiče ukládat peníze na jméno dítěte. Jiní je pak mají coby výherní spoření, kde mohou získat finanční bonus ve slosování. Obecně však počet těchto spořicích produktů stále klesá.

Není se tak čemu divit, že vzhledem ke snižujícímu se zájmu lidí postupně téměř všechny banky vkladní knížky zrušili. Aktuálně je již v Česku jen jediná banka, která je má v nabídce, a sice ČSOB. Jak připomíná web iDnes, nedávno vkladní knížky ze svého repertoáru vyřadila dokonce i Česká spořitelna. To ale ještě neznamená, že jsou staré knížky bezcenné.

Máte vkladní knížku doma i vy?

Zatímco nové vkladní knížky již Česká spořitelna nenabízí, u těch starých stále platí možnost zapojit se do slosování. Pokud tedy výherní vkladní knížku od této banky doma máte, určitě ji nevyhazujte. Jak píše web CNN Prima News, slosování se mezi majiteli výherních vkladních knížek koná vždy dvakrát do roka, 1. května a 1. listopadu. A tuto zvyklost plánuje Česká spořitelna nadále zachovat.

iZdroj fotografie: Merimac1/ Creative Commons / CC-BY-SA
V dnešní době již vkladní knížky využívá málokdo

Výhry jsou přitom skutečně lákavé. Ve slosování se soutěží o 1 milion korun. I když vklady na těchto výherních knížkách tedy nejsou nijak úročené, díky možnosti zapojit se do slosování se stále vyplatí je mít. Jediná podmínka je, že vklad na knížce musí být alespoň tisíc korun, dodává server CNN Prima News.

Využívali jste v minulosti vkladní knížku? Napište nám do komentářů pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články