Máte doma tyto hrací karty? Mají hodnotu přes 1 000 000 Kč. Okamžitě se podívejte do šuplíku, možná jste milionáři

Asi každý z nás někdy něco sbíral. Ať už jsou to známky, obaly od žvýkaček nebo hrací karty, které teď navíc zažívají velký boom.

i Zdroj fotografie: HippoPx
                   

Napříč všemi věkovými kategoriemi jsou teď v kurzu Pokémon karty. Sbírají je děti i dospělí. V internetových aukcích se navíc dají vydražit za pěkné peníze. Upozornil na to web Finance. Zatím bylo vydáno devět generací Pokémon karet a existuje zhruba 1015 Pokémonů. Každý rok je vydáno přibližně 1700 karet v anglické verzi, dodává web

Poznáte, které kousky jsou vzácné?

Karty začaly vycházet od roku 1998 a na trhu jsou tedy 25 let. Pokémon Company už vydala dohromady přes 50 miliard kusů karet, pokračuje web Finance. Největší zájem mají sběratelé o karty v japonštině a v angličtině. Anglických karet bylo vydáno téměř 15 tisíc druhů, japonských pak jen o něco méně. V České republice jsou většinou na prodej karty v anglickém jazyce.

iZdroj fotografie: Erik Mclean / Creative Commons / CC-BY-SA
Některé Pokémon karty mají obrovskou hodnotu

K nejoblíbenějším patří Pokémon karty z roku 1999, píše web Aukro. Sběratelé však mohou sbírat pouze ty nejvzácnější nebo si vybírat podle vzhledu samotné karty. Všeobecně se cena raritní karty určuje podle vzhledu, síly a stáří dané karty, pokračuje Aukro. Většina sběratelů má zájem jen o nepoškozené karty. Někteří však nakupují konkrétní typy a to Reverse Holo, Full art, Holo nebo Promo.

Jak se o vzácné karty starat

Přehled deseti TOP Pokémon karet na světě přinesl například web Pokémon-guru. Cena těchto vzácných karet se pohybuje i v milionech korun. Není proto od věci se doma porozhlédnout, zda podobné hrací karty doma nemáte. Pokud už nějaké sběratelské karty vlastníte, měli byste se o ně dobře starat. Vhodná jsou například speciální alba, která jsou k dostání v mnoha provedeních, radí web Aukro. O něco levnější variantou jsou fólie, do kterých můžete pohodlně vložit kartu a poté založit fólii do šanonu.

Staré talíře a hrnečky určitě nevyhazujte. Klidně můžou mít hodnotu přes 1 000 000 Kč

Sbírat se dá cokoliv. Nedávno jsme na Událostech247 psali například o vzácném čínském porcelánu, který se v aukci prodával za téměř 40 milionů dolarů. Vysokou hodnotu však může mít i porcelán, který jste zdědili například po babičce. „To je pravda, když jsme vyklízeli pozůstalost, našli jsme ještě zabalenou jídelní sadu. Zdálo se nám, že půjde opravdu o něco extra a proto jsme navštívili odborníka. Cenu odhadl na 150 tisíc korun,“ řekl Událostem247 Robert Kochman ze Znojma.

Našli jste doma někdy něco vzácného? Pokud ano, jakou měla daná věc hodnotu? Podělte se s námi o vaše zážitky dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články