Milovaná pochoutka z Tesca je celá prolezlá. Na první pohled si toho ani nevšimnete. Kdo to má doma, musí to ihned vyhodit do koše

Spousta Čechů ráda snídá pravidelně pečivo s uzeninou, případně si připraví míchaná vajíčka se salámem či slaninou.

i Zdroj fotografie: Realeklas / Creative Commons / CC BY-SA
                   

I když by trvanlivé salámy měly vydržet dlouho, v poslední době je to spíš naopak. Nedávno jsme například na Událostech247informovali o tom, že Státní zemědělská a potravinářská inspekce v Pardubickém kraji odhalila v prodejně potravin trvanlivý salám Vysočina, který byste ale určitě jíst nechtěli. Na povrchu tohoto výrobku se totiž vyskytovala plíseň viditelná pouhým okem.

Uzeniny zdraví nebezpečné

Zkažené uzeniny se prodávaly také v obchodě v Prostějově, kde si zákazníci mohli koupit hned několik závadných uzenin. Jak jsme na Událostech247 psali, v prodeji bylo zkažené selské cigáro, zauzený šunkový salám, nebo krůtí šunka. Všechny tyto potraviny zapáchaly po kažení. Nezřídka prodejci zákazníkům nabízejí také zboží, které je plesnivé a tudíž pro lidi nebezpečné. Pokud však jde o balené zboží, zákazník to často zjistí až doma.

Masné výrobky v Prostějově byly zkažené. Zákazníci si je mohli volně zakoupit

Plísně jsou přitom ve větším množství pro lidský organismus nebezpečné. Produkují totiž mykotoxiny, které jsou v případě požívání pro člověka toxické a mohou organismu závažně škodit. Nejen, že zatěžují organismus a mohou způsobit zažívací problémy, ale jsou také karcinogenní. I když vidíme plíseň pouhým okem jen na povrchu, je vždy prorostlá do hloubky, a proto je dobré takovou potravinu rovnou vyhodit.

Zákazníci dostanou peníze zpět

Závadnou uzeninu prodával také obchodní řetězec Tesco. Na svých webových stránkách oznámil, že stahuje z prodeje dvě šarže uherského salámu, který přitom patří mezi oblíbené pochoutky Čechů. Důvodem je možný výskyt plísně. Zákazníci, kteří si produkt koupili, mohou dostat na základě reklamace své peníze nazpět. Problémy prodejce zachytil u balení PICK Uherského salámu v dárkovém balení o hmotnosti 400 gramů.

iZdroj fotografie: Dezidor / Creative Commons / CC-BY-SA
Uzeniny a masné výrobky jsou u Čechů velmi oblíbené

Jedná se hned o dvě šarže, a to Lot: 23278 s datem expirace do 2. 2. 2024 a Lot: 23294 s trvanlivostí do 18. 2. 2024, EAN: 5998003108418. „Některé výrobní šarže uvedeného výrobku, které jste mohli zakoupit v některé z provozoven společnosti Tesco Stores ČR a. s., nesplnily požadavky na zdravotní nezávadnost potravin (možný výskyt plísně),“ informovala na webu společnost. „Já už snad raději přestanu úplně jíst uzeniny, vždyť to je pořád něco. Co si má člověk tedy vlastně kupovat?“ postěžovala si Událostem247 paní Marie z Prostějova.

Koupili jste si domů někdy výrobek, který byl zkažený? Napsat nám to můžete v komentářích dole pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
61 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články