Na pultech obchodů se nedávno prodávala nechutná potravina. Máte ji doma? Hrozí obrovské zdravotní problémy

Ačkoli potraviny prodávané v supermarketech by měly být bezpečné, ne vždy tomu tak je. Zjistěte, na jaké produkty si dát pozor.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Mnozí lidé mají za to, že produkty zakoupené v obchodech by měly být nezávadné. Pakliže není překročena doba minimální trvanlivost či není potravina na první pohled zkažená nebo plesnivá, neměli by se čeho bát. V některých případech ale může být nebezpečí skryté a na první pohled ho většinou nikdo nepozná. Zejména pokud jde o nákazy různými viry a bakteriemi.

Kde se nebezpečná potravina prodávala?

Pokud máte za to, že bakterie či viry se vyskytují zejména v mase či mléčných výrobcích, pak jste na omylu. Nedávno se totiž nebezpečný virus objevil i v jahodách. Konkrétně byly nakažené virem způsobujícím žloutenku, píše web Novinky. Toto onemocnění přitom může způsobit velké problémy. Jak uvádí web Bezpečnost potravin, mezi typické příznaky patří nevolnost, bolest kloubů či vysoké teploty.

Závadné jahody se prodávaly v polských prodejnách obchodních řetězců Biedronka a Redenberg. Pochází ale z Maroka. Dostupné byly ve dnech 11. a 12. března a poznat je lze podle názvu „Truskawki świeże 500 g (Čerstvé jahody 500 g), dodává server Novinky. Do Polska přitom jezdí nakupovat mnoho Čechů. Pokud jste si tedy škodlivé jahody také koupili, rozhodně je nejezte.

V Polsku se prodávaly i další nebezpečné produkty

Jak dále píše web Novinky, v polském řetězci POLOmarket inspektoři objevili další závadnou zeleninu. Tentokrát se jednalo o 250gramových baleních zeleninového salátu, ve kterém byly objeveny bakterie salmonely. Pakliže tedy náhodou máte potravinu stále doma, raději ji vyhoďte.

iZdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
Nebezpečí se může skrývat i v ovoci a zelenině

A do třetice zmiňme ještě nedávný nález závadného kuřecího masa. Jak informovaly Události247, šlo o kuřecí hamburgery prodávané v polské síti supermarketů Biedronka. I v tomto případě kontroloři objevili nákazu salmonelou. Buďte tedy ostražití a dejte si nejen na zmíněné produkty dobrý pozor.

Jezdíte na nákupy do Polska? Napište nám o svých zkušenostech do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
134 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články