Nakupujte všechno za 5 Kč: Tyhle české obchody jsou k nezaplacení. Využijte toho hned, než se o nich dozví ostatní

Ekonomická krize donutila mnoho lidí šetřit všude, kde mohou. Jakoukoli možnost, jak si nakoupit levněji proto vítají s nadšením.

i Zdroj fotografie: RG72/ Creative Commons / CC-BY-SA
                   

V době prudkého zdražování se mnoho Čechů snaží hledat úspory doslova ve všem. Někteří si odpustili luxusní dovolenou či nový automobil, jiní musí šetřit dokonce i na nákupech základních věcí jako jsou potraviny a oblečení. Zejména ti, kteří počítají každou korunu tak vítají všechny rady, jak si pořídit nezbytné věci levněji.

Na nákupech oblečení lze ušetřit tisíce korun

Čím dál více Čechů začíná oděvy pořizovat v second handech. Již loni se totiž ceny oblečení zvýšily o 20 procent, připomíná web Seznam Zprávy. Také proto jsou obchody nabízející oděvy z druhé ruky opět na vzestupu. „Nové věci si v obchodě koupím opravdu výjimečně a musí to být kousek, co mě přímo osloví. Do sekáčů vlastně chodím odmala,“ uvedla pro web Deník jedna z častých návštěvnic takzvaných sekáčů Anna Mansfeldová.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Nakupování v second handech si v poslední době oblíbilo mnoho Čechů

Že oblečení zde lze pořídit skutečně za hubičku dokazuje web Refresher. Jeho redaktorky navštívily hned několik obchodů, kde zjišťovaly konkrétní ceny. Na opravdu neuvěřitelné částky narazily třeba v Chomutově. „Trefili jsme se totiž zrovna do výprodeje, kdy bylo všechno zboží za neuvěřitelných 5 Kč za kus,“ uvedly na webu Refresher. Lidé by tak tyto akce v českých obchodech měli hned využít, než se o nich dozví ostatní a ty nejlepší kousky vykoupí.

Češi si second handy oblíbili z více důvodů

Pro mnohé jsou tyto obchody k nezaplacení hlavně kvůli lákavým cenám. I v časech, kdy zrovna nejsou výprodeje zde mohou pořídit oděvy velmi levně. Často se ceny pohybují v rozmezí od 40 do 199 korun, vyplývá z reportáže na webu Refresher. Lze se však dostat i níže, některé obchody třeba nabízí zboží každý pátek za akčních 20 korun za kus.

Mnozí si pak tyto obchody oblíbili také z ekologických důvodů. Čím dál více lidí totiž řeší problematiku plýtvání a udržitelnosti. Často proto upouští od takzvané fast fashion, tedy rychle vyprodukované módy. Tento trend potvrzuje i průzkum společnosti Nielsen. Podle něj více než čtvrtina Čechů preferuje oblečení z přírodních a recyklovaných materiálů, píše web iDnes.

Nakupujete oblečení v second handech? Dejte nám vědět do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Aleš Peterka
Autor článku

Aleš Peterka

Nadšenec do spotřebitelských a regionálních témat. Za svou primární oblast zájmu v rámci zpravodajství považuji hlavně informovat lidi o nekalých praktikách prodejců.

Zobrazit další články