Někteří Češi dostanou v práci odměnu 4 000 Kč. Dostanete peníze i vy?

Velké obchodní řetězce v Česku poskytují svým zaměstnancům benefity a slevy na nákupy před vánočními svátky.

i Zdroj fotografie: Aleš Peterka pro Události247
                   

Prosinec je pro většinu lidí velmi hektickým obdobím a kromě předvánočního shonu se ve firmách také finišuje s různými dodělávkami restů, jak jsme na Událostech247 psali nedávno. Někteří zaměstnanci mají štěstí a v práci dostanou i peníze navíc. Někteří zaměstnavatelé jim letos vyplatí až 46 tisíc jako odměnu.

Jsem tu spokojená, říká prodavačka

Nejčastěji plánují odměnit své zaměstnance velké a střední firmy, které jim tento benefit poskytují každoročně. Na odměny dosáhnou spíše zaměstnanci ve stavebnictví a zpracovatelském průmyslu. Naopak nejméně se budou odměny vyplácet v oblasti osobních služeb a služeb převážně pro podniky. Benefity pro své zaměstnance připravily také velké obchodní řetězce, jak upozornil web Kupi.

iZdroj fotografie: Martin Strachoň / Creative Commons / CC-BY-SA
Obchodní řetězec Penny na Vánoce plošně uzavře své tuzemské prodejny

I když zákon obchodním řetězcům umožňuje, aby měly na Štědrý den otevřeno do 12 hodin, Penny opět nechá své zaměstnance ve sváteční den doma. Přes 400 prodejen tak zůstane 24. prosince zavřených a téměř 7 000 zaměstnanců díky tomu bude po celé vánoční svátky doma s rodinou. „V Penny pracuji už pátým rokem a i když to není jednoduchá práce, jsem tu spokojená. Poukázky na nákup se přes svátky hodí vždycky a na rozdíl od předchozích zaměstnání mohu být na Vánoce doma,“ řekla Událostem247 paní Jarmila z Kuřimi.

Odměny nabízejí i další řetězce

Tím však štědrost obchodního řetězce nekončí. Jako poděkování dostanou všichni zaměstnanci ještě dárkovou kartu Penny v hodnotě 4 000 korun na nákup zboží v Penny marketech. Na své zaměstnance myslí také obchodní řetězec Billa. Aby jim ulevil při vánočních nákupech, lidem pracujícím na centrále, na prodejnách i v logistice, daruje vánoční dárkovou poukázku v hodnotě až 2 500 korun. Všichni noví zaměstnanci pak dostanou poukázku v hodnotě 1 000 korun, píše dále Kupi.

iZdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
Na odměny ve formě poukázek, či peněz na ruku si letos přijde řada českých zaměstnanců

Zaměstnanci Kauflandu dostanou v předvánočním čase vánoční balíček a dvakrát kupon se slevou 10 procent na nákup během vánočních týdnů. V hypermarketech Tesco zaměstnanci během svátků ušetří už při nákupu potravin. Navýší se jim totiž o několik procent standardní 15procentní zaměstnanecká sleva na všechny nákupy. Zaměstnanci Lidlu každý rok jako každoroční poděkování za odvedenou práci obdrží vánoční balíček s produkty z Lidlu a mimořádné předvánoční prémie.

Dostanete ještě letos v práci nějakou odměnu? Napsat nám to můžete dole v komentářích

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články