Nový obchodní řetězec v Česku: Tohle tu přesně chybělo, české potraviny a skvělé ceny. Vy jste o něm ještě neslyšeli?

Supermarketům v České republice roste velká konkurence. Vzniká zde totiž síť prodejen, které zákazníky lákají na několik novinek.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Češi jsou milovníky nákupů ve slevách a v poslední době si je mohou dopřávat čím dál častěji. Roztrhl se totiž pytel s prodejnami, které je ve velkém nabízejí. Na Událostech247 jsme informovali třeba o tom, že polský řetězec HalfPrice má v Česku několik prodejen, například v Brně nebo v Praze. Tam jde navíc o největší prodejnu HalfPrice ve střední Evropě. Lidé si zde mohou nakoupit značkové oblečení za poloviční ceny.

Zatím jen jedna taková prodejna v Česku

V poslední době se rozmohly nákupy v bezobslužných prodejnách, které se mezi lidmi těší velké oblibě. Teď se současnému trendu přizpůsobil i český řetězec obchodů Flop, který otevřel svou první zmodernizovanou prodejnu. Upozornil na to web Kupi. Prodejna vyrostla v Jindřichově Hradci v ulici 9. května. Od těch, které jsou rozsety po celé republice, se však liší jednou podstatnou a velmi neobvyklou novinkou. Zákazníci si tam totiž budou moci nakoupit 24 hodin denně sedm dní v týdnu, píše dále Kupi.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Zmíněný řetězec se pyšní tím, že většinu svých produktů odebírá od tuzemských výrobců

Ve všední dny vždy od 6.30 do 18 hodin a o víkendech od 7 do 13 hodin je možné využít tradiční pultový prodej a případně se obrátit na personál prodejny. Nakoupit si však lidé mohou i kdykoliv jindy. Pro vstup stačí, když použijí mobilní aplikaci Do kapsy, pak si vyberou zboží, zaplatí kartou na samoobslužné pokladně a je hotovo, radí Kupi. Podobné nákupy už nabízejí třeba Globus nebo Tesco. Ovšem jen v otevírací době dané prodejny.

Flop někde nahradí zkrachovalé obchody ENAPO

Flop Top v Jindřichově Hradci nabízí zákazníkům až 5 000 relativně levných položek, například čerstvé i trvanlivé potraviny, drogistické zboží, krmivo pro domácí mazlíčky a sezónně také vybrané zboží non-food sortimentu. Mezi potravinami potom mají významný podíl produkty tuzemských dodavatelů, například kategorie čerstvé výrobky obsahuje až 99 procent položek českého původu, z toho 40 procent pochází od menších regionálních výrobců a dodavatelů, popisuje Kupi.

iZdroj fotografie: Daniel Procházka pro Události247
Jedna z prodejen Flop Topu funguje nonstop

Některé prodejny Flop se otevřou tam, kde byli lidé dříve zvyklí nakupovat v obchodech ENAPO, které nedávno zkrachovaly. „Prodejny nepřebíráme, jen některé, které zavřou, otevřeme pod naší značkou. Naopak společnost Pramen jsme převzali celou, všech 39 prodejen. V případě ENAPA je to spíš živelný proces prakticky všude po republice,“ vysvětlil pro web Retail News jednatel společnosti Flosman Petr Juliš. „Máme prodejnu kousek od domu a byla jsem se tam podívat, je to ale klasický obchod, ne nonstop,“ řekla Událostem247 paní Marie z Brna.

Slyšeli jste už o tomto obchodním řetězci? Říct nám to můžete v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
147 lidí právě čte
Jiří Klimenský
Autor článku

Jiří Klimenský

Dlouholetý nadšenec v oblasti ekonomie a společenských témat. V minulosti jsem působil v několika menších regionálních médiích. Teď se snažím čtenáře informovat o důležitých tématech na Událostech247.

Zobrazit další články