Nový řetězec v Česku už v září 2023: Lidé jsou u vytržení, těší se na něj jak malé děti

V poslední době v České republice moc nových obchodních značek nepřibylo. Bylo to i tím, že kupní síla zákazníků spíše klesala.

i Zdroj fotografie: Hynek Moravec / Creative Commons / CC BY-SA
                   

To se ale od září změní, protože k nám míří americký fastfoodový řetězec Popeyes. Zaplesají především milovníci smaženého kuřecího masa, protože přesně to Popeyes nabízí. Jak píše web iDnes, první pobočka se otevře v centru Prahy. Do konce roku pak přibudou ještě další dvě.

Američané Popeyes milují

Na smaženém kuřeti si v novém fastfoodu pochutnají lidé v centru Brna, další pak vyroste kousek od Prahy. KFC, McDonald’s a Burger King tak budou mít docela dost silnou konkurenci. Na poměry českého fastfoodového trhu se jedná o poměrně zásadní věc, protože zámořské podniky tohoto typu sem totiž moc neexpandují, připomíná web CzechCrunch. Popeyes je ve Spojených státech velmi oblíbeným podnikem.

iZdroj fotografie: Dpeositphotos
Lidé si fastfoody oblíbili především díky jejich dostupnosti

Svědčí o tom i jeho tržby, které se loni zvedly o 400 milionů dolarů na zhruba 5,5 miliardy dolarů, tedy asi 128 miliard korun. S tím souvisí také navyšování počtu poboček, kterých má být po celém světě téměř 3 900, píše dále CzechCrunch. Řetězec s rychlým občerstvením nabízí milovníkům jídla především smažené kuřecí pochoutky, které jsou inspirované chutěmi a tradicemi amerického státu Louisana.

Řetězec bude mít pobočku v každém větším městě

Firma plánuje, že do deseti let by mělo v České republice vzniknout celkem 60 poboček tohoto rychlého občerstvení, píše web Extra. Pro otevření každé nové provozovny je připravena také speciální akce. První tři zákazníci, kteří budou stát ve frontě, dostanou vouchery a kuřecí sendvič budou mít po celý rok zdarma. Dalších sto zákazníků pak dostane na místě zdarma jeden sendvič, dodává Extra.

iZdroj fotografie: Depositphotos
Popeyes je známým fastfoodovým řetězcem především v USA

Pamatuju si, když u nás v Brně před mnoha lety, kdy se tady teprve klubal McDonald, otevřeli u nádraží první kuřecí fastfood, jmenoval se Chicken treat. Měli tam naprosto vynikající kuře, takže se už opravdu těším na Popeyes, určitě to vyzkouším. Bude to doufám něco jiného, než je KFC,“ řekl Událostem247 Milan Hruška z Brna. Firma slibuje, že v budoucnu najdou zákazníci její pobočky ve všech krajských městech.

Dáváte si někdy jídlo ve fastfoodových řetězcích? Řekněte nám to dole v komentářích pod článkem

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Daniela Beránková
Autor článku

Daniela Beránková

S praxí z oblasti médií mám letitou zkušenost, především v menších městských periodických časopisech. Editaci textů se věnuji přes deset let. Nyní své znalosti a zkušenosti uplatňuji na Událostech247.

Zobrazit další články