Opustil práci a vydělává 140 446 Kč měsíčně. Okopírujte jeho trik rychle, než se to rozkřikne

Mnoho lidí hledá nejrůznější způsoby, jak zvýšit svůj pravidelný výdělek. Často je přitom nenapadne, že živit se mohou i svým koníčkem.

i Zdroj fotografie: Martin Dvořák pro Události247
                   

Kvůli inflaci se čím dál více Čechů dostává do finanční tísně. Nejednoho z nich ekonomická krize donutila změnit zaměstnání či si dokonce najít druhou práci. Vydělat si nemálo peněz přitom lidé mohou i jinak. Někdy totiž stačí, když jen opustí své zaběhnuté stereotypy a rozhlédnou se okolo sebe. Často pak zjistí, že mohou vydělávat velké peníze třeba i tím, co je baví.

Okopírovat tento trik zvládne každý

O příběhu jednoho z lidí, kteří vystoupili ze své rutiny a k vlastnímu překvapení začali vydělávat pohádkové peníze, píše slovenský web Čas. Dnes již bývalý britský policista Chris začal nakupovat nejrůznější věci na bleších trzích a následně je prodávat na facebookové platformě Marketplace či na eBay. Postupně tak nejen že proměnil svou vášeň v živobytí, ale ještě si vydělal peníze na vysněné cestování.

iZdroj fotografie: Infrogmation of New Orleans / Creative Commons / CC BY
Opravdu hodnotné poklady se mnohdy skrývají i na půdách či ve sklepech

Škála věcí, které takto prodává je přitom široká. Jak píše web Čas, mezi jeho časté úlovky patří třeba starší, kultovní modely tenisek Nike či Adidas nebo nejrůznější produkty spojené s popkulturou. Mezi jeho vůbec nejlepší kupy se pak řadí olympijská vesta USA. Tu pořídil za pouhé 4 dolary a následně na platformě eBay prodal za neuvěřitelných 225 liber.

Tato práce musí člověka bavit

Chris se tímto svým koníčkem nejdříve několik let zabýval paralelně se svým zaměstnáním. Následně práci opustil a dnes si tak vydělá i 5 tisíc liber měsíčně, což je v přepočtu asi 140 446 korun. Jedná se přitom o velmi snadný způsob výdělku, který zvládne okopírovat každý. Kdo o tomto způsobu obživy přemýšlí také, měl by si ale pospíšit než se to rozkřikne mezi ostatní. Jak nicméně Chris upozorňuje, i toto netypické povolání si vyžádá svou daň. Každý víkend tráví na bleších trzích a celkově svému podnikání věnuje v součtu klidně i 60 hodin týdně.

Dělá běžnou práci a pobírá 250 000 Kč: Okopírovat jeho trik zvládnete i vy

Na velké peníze si však lze přijít i jinými způsoby. Například prací v zahraničí. Události247 nedávno informovaly o příběhu Slováka, který si coby svářeč prací ve Švédsku vydělá i desetinásobek toho, co za totožné povolání dostával na Slovensku. Je tak důkazem toho, že někdy jen stačí vyměnit zemi, ve které člověk pracuje a rázem jsou jeho výdělky úplně v jiných sférách.

Uvažovali jste někdy o práci v zahraničí? Napište nám o tom do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Martin Dvořák
Autor článku

Martin Dvořák

Zkušený sloupkař, který od roku 2015 působil v zájmových časopisech. V zpravodajství Událostí247 se nyní snažím čtenářům přiblížit domácí témata, která se jich přímo dotýkají.

Zobrazit další články